Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak przygotować swoje dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa oraz jak wybrać właściwego dentystę?

Wizyta u stomatologa jest wielkim wyzwaniem zarówno dla małego dziecka, jak i dla samych rodziców. Jednak takie wyjście nie musi być koszmarem. Wystarczy się właściwie przygotować na spotkanie, by uniknąć kłopotów.
Pierwsza wizyta u stomatologa ma decydujący wpływ na późniejsze wizyty.
luksusowy gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
To od niej zależy, jak w późniejszych terminach małe dziecko będzie się zachowywać w stosunku do takich wizyt. Pierwszą wizytę u dentysty warto zaplanować wtedy, gdy nic niepokojącego się nie dzieje. Nie należy odwlekać jej do momentu, gdy dziecko będzie mieć ból zęba lub będzie mieć próchnicę. Dzięki temu dziecko małymi krokami będzie się oswajało z dentystą a przez to w przyszłości nie zareaguje histerią, gdy konieczne będzie plombowanie oraz borowanie zębów. Kluczową rolę odgrywa także wybór odpowiedniego dentysty. Warto w takiej sytuacji poszukać w internecie pobliskich gabinetów stomatologicznych.

Trzeba tylko zapodać w sieci frazę: stomatolog i Wrocław (lub sprawdzić tu gabinet stomatologiczny Aurident), żeby w szybki sposób dostać długą listę dentystów mających swoje gabinety lekarskie we wskazanej lokalizacji. Mając wybranego stomatologa warto dobrze przyszykować dziecko do pierwszej wizyty. Nie można w takim przypadku przenosić własnych negatywnych odczuć na psychikę dziecka. Nie wolno w jego obecności opowiadać o własnych bolesnych doświadczeniach z dentystą. Powinno unikać się stwierdzeń: "Jeśli nie umyjesz zębów, to Ci się one popsują i trzeba będzie pójść do dentysty". To wyzwala u dziecka lęk przed stomatologiem. W sytuacji, gdy rodzic zaobserwuje, iż jego dziecko boi się stomatologa trzeba używać zwrotów "Pan", "Pani". Dobrze jest naświetlić dziecku, jak będzie wyglądała wizyta. Najlepiej jest ją zobrazować w postaci zabawnej opowieści, czy bajeczki. Do dentysty powinno się pójść, już wtedy, gdy dziecko skończy pół roku. Wtedy pokazują się pierwsze ząbki. Stomatolog będzie mógł sprawdzić, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo.
Powie w czasie pierwszej wizyty, w jaki sposób czyścić dziąsła i ząbki a także podpowie, co trzeba zrobić, żeby zapobiec próchnicy.

Takie kontrolne wizyty trzeba przeprowadzać co 3 miesiące. Tak więc, przygotowując małe dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym należy wybrać odpowiedniego lekarza. Warto skorzystać z sieci internetowej. Fraza: stomatolog Wrocław, wpisana w wyszukiwarce wyświetli długą listę pobliskich gabinetów stomatologicznych. W internecie można znaleźć komentarze na temat wybranego gabinetu stomatologicznego oraz zapoznać się z zaleceniami mającymi związek z pierwszą wizytą u dentysty.