Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Czapeczka - dlaczego warto zakładać ją naszym pociechom?

Przyjście na świat dziecka niesie za sobą sporo zmian. Na pierwszy plan wysuwają się potrzeby malucha.
Czapeczka niemowlęca
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com

rodzice niejednokrotnie staną na głowie, żeby zapewnić swojej latorośli jak najlepszy start.


Czapeczki niemowlęce od lat są tematem gorących dyskusji babć i mam, stając się niejednokrotnie kością niezgody między pokoleniami. Parafrazując znany wszystkim cytat z Hamleta można stwierdzić: kupować czy nie - oto jest pytanie. Rozsądzanie tej kwestii bez wątpienia nie jest łatwe.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany wątek, to pod tym łączem (https://introwertus.pl/depresja-poporodowa/) znajdziesz więcej podobnych informacji, które zapewne będą godne uwagi.

Więcej przemawia jednakże za tym, aby mieć je w zanadrzu. Czemu? Pamiętajmy, iż dziecko w pierwszym okresie życia traci ciepło cztery razy szybciej niż dorosły. Bobas nie ma jeszcze w pełni ukształtowanego układu termoregulacji. Dopiero uczy się utrzymywać stałą temperaturę swego ciała. Poza tym, jest nader podatny na przeciągi i wielorakie przeziębienia. Kompletując garderobę niemowlaka trzeba koniecznie zaopatrzyć się w czapki dziecięce zimowe (poznaj dodatkowe informacje), zwłaszcza teraz, gdy aura za oknem nas nie rozpieszcza, a na dworze robi się coraz zimniej.
W okresie jesienno-zimowym nakrycie głowy okazuje się niezbywalnym „elementem” każdego spaceru - niezależnie czy trwa on parę czy kilkanaście. Czapka powinna dobrze przylegać do ciała naszej pociechy. Osłonka na uszka jak również wiązanie pod brodą także będą bardzo praktyczne.