Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Nasze zdrowie – hormonalne wahania - zobacz porady

Żyjemy w czasach, które wciąż się zmieniają. Wielu z nas przemierza stale trasę dom – praca – sklep popadając w rutynę i zapominając o tym, aby stworzyć sobie przestrzeń na radość z życia i małych spraw. Szybkie tempo nam towarzyszące, na szybko przygotowywane posiłki z chemicznych półproduktów, brak snu, stres, wady wrodzone, zbyt mała aktywność fizyczna, mało wody i tlenu w organizmie… Taką wyliczankę można by było ciągnąć bez końca.

Są to czynniki powodujące przeróżne choroby, na które zapada coraz więcej z nas. Okazuje się, że ludzie unikają lekarzy jak ognia i większość z nas zgłasza się do lekarzy dopiero wtedy, kiedy czujemy się naprawdę źle. Niestety zazwyczaj kończy się to problemami.
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Żeby nazwać się dorosłym i odpowiedzialnym za siebie człowiekiem, powinniśmy zacząć się systematycznie badać, gdyż profilaktyka jest najlepszą drogą do prawidłowego utrzymania zdrowia. Wiedzmy, że na choroby endokrynologiczne cierpi coraz więcej ludzi bez względu na wiek, wykształcenie, miejsce pracy i mieszkania. Każdy z nas może mieć problemy z wydzielaniem hormonów, stąd też jak najbardziej nie należy lekceważyć objawów, które towarzyszą tego rodzaju chorobom. To my sami mamy wpływ na to, czy zbadamy się, czy nie.

Czasem kilka złotych, które zapłacimy za sprawdzenie, czy z naszymi hormonami, aby na pewno wszystko jest w najlepszym porządku wystarczy, aby wcześniej móc wykryć wszelkie nieprawidłowości. Dobrze też będzie, jeśli raz na jakiś czas endokrynolog Katowice przeanalizuje nasz stan i oceni, czy potrzebne jest nam leczenie farmakologiczne.

Ciekawią Cię opisane przez nas zagadnienia? Szalenie nam miło. Prosimy więc na następny istotny link (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/dieta-daniela/), który umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Warto zajrzeć tu: 4 Health. Jeżeli więc chcielibyśmy w pełni brać odpowiedzialność za swojej życie i zdrowie, powinniśmy czym prędzej zadbać o siebie. Tylko my sami możemy wymienić objawy somatyczne występujące pod rozmaitymi postaciami.Wiedzmy również, że większość chorób nie bierze się znikąd, dlatego też powinniśmy o siebie się troszczyć. Codziennie wychodźmy na spacer, dotleniajmy swój organizm, zadbajmy o odrobinę ruchu. Patrzmy na to, co wkładamy do sklepowego koszyka, jak przygotowujemy posiłki, ile jemy i co ile godzin. Wyłączmy telewizor i pójdźmy wcześnie spać. Zrezygnujmy z używek i oczyszczajmy regularnie organizm. Żyjmy zgodne z naturą, a każdego dnia będziemy czuć, że mamy w sobie moc do tego, żeby rozpoczynać nowe wyzwania.