Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Wszystko, co powinien wiedzieć chory, jaki poddaje się zabiegowi usunięcia katarakty.

To, co powinien wiedzieć pacjent, który poddaje się zabiegowi usunięcia zaćmy umieszczone jest w powyższym artykule. Dlatego, jeśli ktoś właśnie przygotowuje się do takiego zabiegu to musi orientować się, że najrozsądniej będzie, gdy zapozna się z jego postanowieniami. Naturalnie, na pewno o wszystkim będzie także poinformowany przez swojego okulistę, aczkolwiek artykuł taki jak ten skierowany jest nie tylko dla chorych, ale dla ich najbliższych. Kiedy już bowiem zostanie powzięta decyzja o skierowaniu chorego do zabiegu to uczestniczy w tym nota bene cała rodzina. Primo wobec tego, już na jakiś czas przed datą operacji pacjent musi o siebie zatroszczyć się. Nie będzie mógł zapominać o tak standardowych kwestiach jak utrzymanie dobrego stanu oczu, czy kontrolowanie ciśnienia. Powinien zrobić te badania, które niezbędne będą przed operacją, aby dobrze mógł być wykonany wywiad medyczny. Kiedy to zostanie przypilnowane to nie zostanie nic innego jak zgłosić się do kliniki na przeprowadzenie operacji.


soczewka
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Wszystkie operacje zaćmy przeprowadzane pozostają w odwołaniu do określonego procederu. Po znieczuleniu oka wykonane jest mikrocięcie o szerokości 2 milimetrów, a za pomocą specjalnie zaprojektowanej pęsety zostaje uchylona przednia komora oka. () To ułatwia dostępność do zmętniałej soczewki. Ta soczewka zostaje usunięta, ponieważ straciła swoją przejrzystość i jest nieprawidłowa. Dzieli się ją na niewielkie części i usunie za pomocą sondy. Wtedy czyści się też tylną komorę oka. Później zakłada się nową soczewkę - NZOZ Centrum centrum medyczne nowy dwór mazowiecki Lekarskie Alfa sp.j.. Wykonuje się parę drobnych nakłuć w celu zamykania mikrocięcia i zabieg się kończy. Teraz zaćmę usuwa się przy pomocy bezbolesnej techniki i już po paru godzinach od ukończenia operacji pacjent może zostać wypisany do domu, jeżeli tylko nie będzie jakichkolwiek powikłań. Osoby, jakie podejrzewają u siebie kataraktę powinny więc szybko zgłosić się do lekarza, ponieważ dzięki temu możliwe będzie zastosowanie u nich optymalnego leczenia.


oko
Author: Nithi Anand
Source: http://www.flickr.com
Każdy pacjent musi być jak najdokładniej doinformowany przez okulistę (Sprawdź okulistkę www.dziegielewska.eu) w temacie tego, jak powinien się zachowywać przed przeprowadzeniem zabiegu. Powinien także zmienić swój styl życia, a efekty leczenia okażą się lepsze. Zaćma to przypadłość, jaką da się leczyć, jednak należałoby postępować rozsądnie w czasie leczenia.