Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Chirurgiczne usuwanie defektów wzroku- a więc korekcja za pomocą lasera

Chirurgia wad wzroku gwarantuje taki stanu wzroku, w którym pacjent może obyć się bez okularów i soczewek kontaktowych. Laserowa korekcja wad wzroku jest uznawana za najpewniejszą i skutkuje całkowitą naprawę wad wzroku. Jest to zabieg szybki i nie wiążący się z bólem. Jednak nie wszystkie wady wzroku mogą być leczone za pośrednictwem lasera.


badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Przeprowadzajączabieg laserowy na oczy, wykorzystuje się lasera excimerowego. Pozwala on na korekcję wzroku, a precyzyjnie mówiąc krzywizny rogówki. Cały proces jest komputerowo monitorowany. Wiązka promieniowania ultrafioletowego przerywa połączenia pomiędzy molekułami w tkance, usuwając mikroskopijne warstwy rogówki.

Wykonasz krok do przodu, jeśli zobaczysz, co posiada praktyczna oferta (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparat-invisalign/). Sprawdź, że naprawdę dane tam zawarte są przydatne.

Laserowa korekta wzroku jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych. Oprócz poprawy jakości widzenia stwarza szanse na takie zabiegi jak, laserowa korekcja astygmatyzmu.

Pomimo to na ich skuteczność wpływa budowa anatomiczna oka. Zabiegi te nie usuwają starczowzroczności (presbiopii), która jest związana z utratą elastyczności soczewki. Z upływem czasu oko ludzkie traci zdolność odpowiedniego widzenia zarówno z daleka, jak i z bliska. Laserowa korekcja wzroku nie powinna być robiona u osób mających mniej niż 20 lat, ponieważ, że w ich przypadku wada wzroku nie jest jeszcze zupełnieustabilizowana ( laserowy na oczy).

Laserowej korekcji wzroku nie poleca się tym, którzy mają powyżej 65 lat. oraz osobom chorym na jaskrę, zaćmę, stany zapalne oka, choroby dermatologiczne, immunologiczne, endokrynologiczne, a także osobom mających rozrusznik serca oraz kobietom w ciąży. Równocześnie z zabiegu wykluczają problemy z siatkówką, zmiany i zwyrodnienia ze tendencjami do jej odwarstwiania. Jeżeli rogówka jest trwale uszkodzona, czyli mieszczą się na niej blizny, tak samo nie można przystąpić do zabiegu.


optyk
Author: Lu Dabrowski
Source: http://www.flickr.com
Recepta laserowej korekcji wzroku uniemożliwiana jest także u osób uprawiających sport kontaktowy, gdyż doprowadzić to do przesunięcia klapki soczewki. Podczas kiedy objawiającą siępostępująca chorobą oczu jest stożek rogówki, operacja laserowa oczu nie jest wskazana. Laserowa korekcja wzroku umożliwia jednak skuteczne leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności czy krótkowzroczności. Jest to wielkie posunięcie w dziedzinie techniki medycznej, co pozwala na ogromną poprawę jakości naszego życia.