Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Czapeczka dla oseska – czym okryć głowę malutkiego dziecka

Czapka, kapelusz bądź chusta – to okrycia głowy, które w większości wypadków nabywamy dla niemowlaka. Ale czy z pewnością wiemy, kiedy które okrycie główki wkładać? I na co zwrócić uwagę w trakcie sprawunków, by dobrze je dopasować? Sprawdź, kiedy czapeczka jest konieczna, a kiedy można jej maluszkowi nie wkładać.


Gdy skonfrontujesz wymiary główki niemowlaczka z wielkością całego jego ciała, niechybnie zauważysz, że jest ona nieproporcjonalnie wielka.
gry planszowe
Author: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com


A jest tak dlatego, iż to właśnie główką dziecko toruje sobie drogę na świat. Ogromna główka chroni delikatne kości ramion oraz obojczyków przed defektami, do jakich mogłoby dojść, kiedy latorośl przeciska się przez kanał rodny. Jednakże jest również i druga strona medalu. Po porodzie niemowlę ma nie do końca efektywny system termoregulacji, stąd też przez główkę trwoni wiele ciepła.

Jeśli uważasz, że te informacje są przydatne, to odsyłam do tej strony (http://www.prozoo.pl/sklep/trenerki-/trenerki-jagniecina-soft-300g.html) - tam także są podobne dane, które warto zobaczyć.

Żeby ustrzec potomka przed wyziębieniem, należy ją więc należycie ochraniać - najodpowiedniej czapką.


Jeszcze niedawno pokutował obyczaj, żeby bobasom do czasu skończenia trzech miesięcy życia wkładać czapkę w mieszkaniu. Aktualnie wiemy, iż nie ma takiej konieczności, a czasami jest to wręcz szkodliwe, bowiem maleństwo leżące w czapce w mieszkaniu, zwłaszcza w nagrzanym pomieszczeniu, jest w stanie się przegrzać. Można jednakże uczynić wyjątek i zakładać maleństwu czapkę po kąpieli, na około 30 minut – lecz tylko wtedy, kiedy kąpiecie szkraba w nagrzanej łazience, a potem przenosicie do o wiele od niej chłodniejszego pokoju. Powinny to być jednak czapki dla noworodka cienkie – najodpowiedniej wykonane z bawełny, jaka przepuszcza powietrze Zapraszamy na stronę partnera broel.com.pl.
Czapeczka powinna dobrze lgnąć do głowy, jednakże nie może być zbyt ciasna, by nie cisnęła głowy dziecka i nie zostawiała na jego głowie bolesnych odcisków. Czapki zimowe dla dziewczynki mogą zostać wykonane również z bawełny, jednak z o wiele grubszego materiału.