Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Najlepsze dla ducha i ciała – kąpiele w leczniczych solach. Wpływają cudownie na stan psychiczny i fizyczny

Kąpiel solankowa to niezwykle miła i zdrowotna terapia. Woda z minerałami jest pełna dobroczynnych właściwości dla kości, skóry i organów wewnętrznych. Dobrze sprawdza się dla dorosłych, lecz też dla dzieci, szczególnie dla tych, które zbyt często mają kłopot z infekcjami dróg oddechowych.
Wody solankowe
Author: David Skinner
Source: http://www.flickr.com
Solanka odpręża, wycisza i poprawia kondycję psychiczną. Jeśli chodzi o sole lecznicze jest wskazana prawie dla każdego. Solanka to faktycznie wody chlorkowo-sodowe, jakie zawierają nie mniej niż 1 g składników stałych w 1 dm³. Generalnie jest tak, iż wody o stężeniu mniejszym niż 1,5 procent definiujemy jako wody słone, zaś o stężeniu wyższym niż tego typu wartość właśnie jako solanki, więc służą one do leczniczych kąpieli solankowych. Te wody, jak wody mineralne posiadają zasadnicze jony, ale też jony dodatkowe. Do najbardziej popularnych możemy zakwalifikować jony jodu, magnezu czy potasu. A jak działa solanka? Solanka jest odpowiedzialna za wiele reakcji. Przez receptory skóry, hormony tkankowe, a zwłaszcza przez autonomiczny układ nerwowy dostaje się do organizmu powodując niższy poziom nadpobudliwości nerwów ruchowych i czuciowych, wpływa na lepsze ukrwienie skóry, normalizuje ciśnienie krwi, serce lepiej pracuje, materia ma bardziej normalną przemianę.

Źródło artykułu:

Łaźnia
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, że znaczna ilość tego typu reakcji zależy od działania autonomicznego układu nerwowego czy układu krążenia, lecz także od wieku, ewentualnych chorób. Temperatura kąpieli powinna być perfekcyjnie ustalona, czyli pierwsze kąpiele muszą być organizowane w temperaturze trzydzieści pięć – trzydzieści sześć stopni, temperatura może urosnąć do 38 stopni Celsjusza. Pierwsza kąpiel trwa ograniczoną ilość czasu i nie może przekroczyć dziesięciu do dwunastu minut, każda następna jest już dłuższa o 2 minuty. Zaś maksymalny czas kąpieli nie powinien przekraczać dwudziestu czterech minut.

Wszelkie najbardziej istotne informacje zawiera następująca strona (www.ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/). Sprawdź, czy będzie dla Ciebie użyteczna, a poszukując odmiennych danych z pewnością trafisz jeszcze na coś fascynującego.

Kąpiele trzeba robić raz w tygodniu, w serii po osiem – dziesięć zabiegów. Dla dzieci i młodzieży jest troszkę odmienna proporcja, czyli 2 kąpiele tygodniowo w roztworze 2-procentowym solanki (temperatura trzydzieści siedem stopni).Doczytaj: kąpiel solankowa

Seria kąpieli, które trwają 10-15 minut to dwanaście zabiegów. Jednocześnie nie każda osoba powinna korzystać z kąpieli solankowych. Najważniejsze przeciwwskazania to choroby naczyń wieńcowych, problem z krążeniem czy przebyty zawał serca. Kąpiele solankowe nie powinny być też przeprowadzane w sytuacji ostrych chorób przewlekłych, zakamuflowanych psychozach, nadczynności tarczycy czy nowotworach. Nie zapominajmy o tym, gdyż czasami to co pomaga większości, dla innych może być groźne.