Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W co myśliwy winien się zaopatrzyć? – najważniejsze informacje

Myślistwo to specyficzna dziedzina, przez niektórych uznawana za hobby, przez innych za sport, jeszcze przez innych za rozrywkę. Myślistwo ma długą historię. W dawnych czasach polowanie było wręcz koniecznością, żeby utrzymać siebie i najbliższych.


zobacz tutaj
Author: tup wanders
Source: http://www.flickr.com
Z czasem łowiectwo zaczęło odgrywać mniejszą rolę, jednak do dziś jest w wielu rejonach bardzo popularne. Co myśliwy winien mieć?
W pierwszej kolejności istotny jest ubiór. Odzież odzież wólka kosowska myśliwska jak ta nasz serwis internetowy, powinna być dopasowywana z rozmysłem, gdyż wymusza to środowisko, w jakim myśliwy najczęściej się obraca. Kontakt z przyrodą, leśnymi i polnymi obszarami, sprawia, że przodującym kolorem ubrania w tym wypadku jest khaki i zieleń. Taki kolor uwzględniają nie tylko koszule myśliwskie, lecz także spodnie i obuwie. Ubranie musi być także wygodne i przewiewne. Nie powinno bardzo uciskać ciała i utrudniać przez to wykonywania czynności.

Z jednej strony musi utrzymywać ciepło, z drugiej zaś nie doprowadzać do przegrzania organizmu. Każdy myśliwy wie, że w trakcie polowania, zdradza go nie tylko ubiór, lecz także zapach. Pocenie się nie jest dobre, stąd też myśliwy powinien zakładać stosownie przewiewną odzież. Dotyczy to zarówno ubrania wierzchniego, jak i bielizny. Poza tym istotne jeśli chodzi o strój są dobrze dobrane buty. Powinny być zwłaszcza wygodne, a więc umożliwiać przemieszczanie się po dowolnym terenie, przyjmowanie przeróżnych pozycji i swobodne bieganie. Jednocześnie powinno być to solidne obuwie, z grubą podeszwą, nieprzemakające, aby myśliwy nie odczuwał dyskomfortu w trakcie niesprzyjających warunków atmosferycznych.


Jeśli chodzi o myśliwego bardzo ważna jest również broń stosowana przy polowaniu. Są to przeważnie strzelby, z jedną albo z dwoma lufami. Kiedyś używano noże, łuki i kusze. Współcześnie poluje się praktycznie wyłącznie używając broni palnej.
Żadna bron i żaden kamuflaż nic nie dadzą bez posiadania stosownych predyspozycji myśliwego. Musi mieć on bardzo dobre oko i wyostrzone zmysły. Na dodatek powinien być skutecznym strategiem, potrafić zaplanować zasadzkę na zwierza i umiejętnie go wcześniej wytropić. Niektórych umiejętności można się wyuczyć, ale pewne cechy najlepiej gdy są wrodzone.