Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Dobre strony stworzenia apteki sieciowej. Czego właściciel może oczekiwać od franczyzodawcy?

Każdy kojarzy sklepy sieciowe z modelu franczyzowego z małymi sklepami przy osiedlach, do których wpadamy na ekspresowe zakupy. Zadomowiły się w każdym – większym lub mniejszym mieście, a my zwykle jednorazowo nie zostawiamy w nich więcej niż kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Okazuje się jednak, że apteki również mogą funkcjonować w tym modelu. Jakie atuty gwarantuje ten system właścicielowi apteki?

wnętrze apteki
Author: Memorial Serra da Mesa
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie musi się on przejmować wykreowaniem swojej nowej marki na rynku i dostania się do świadomości odbiorów, ponieważ kupując franczyzę, korzysta z gotowej i rozpoznawalnej marki, którą klienci już znają i która dobrze im się kojarzy. Franczyza apteki (więcej na Nowej farmacji) wiąże się z rozpoczęciem programu sprzedażowego. System ten uzależniony jest od realizacji wytycznych programu, więc jeśli właściciel odnotowuje wysoką sprzedaż konkretnych preparatów, dobrze na tym wychodzi i układ jest bardzo atrakcyjny.

wnętrze apteki
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com
Regularnie odbywają się pomocne spotkania dla franczyzobiorców, na których właściciele są szkoleni ze sprawdzonych narzędzi sprzedażowych, oraz też standardów obsługi i z pracy z personelem. Zdobywają wówczas nową wiedzę, wyprzedzającą samodzielnych właścicieli niesieciowych aptek oraz dostają potrzebne wsparcie w rozwiązywaniu bieżących problemów. Franczyza apteki jest zawsze rozpoznawana z daleka, bo najczęściej ma charakterystyczny szyld, materiały promocyjne, a farmaceuci noszą fartuchy z logotypem. W prezencie za zakupy otrzymujemy markową reklamówkę z gadżetami noszącymi logotyp apteki, typu: notes, długopis, pudełko na leki, herbatka ziołowa. Franczyzodawca gwarantuje właścicielowi także coś, czego zwyczajny klient apteki nie dostrzega, dopóki nie zaczyna szwankować, to znaczy fachowe oprogramowanie komputerów, swoisty „system nerwowy” każdej firmy.Z jego pomocą można kierować magazynem leków. Apteki z konkretnej sieci wprowadzają atrakcyjny dla klientów program lojalnościowy, który premiuje nasze zakupy. Zgromadzone punkty możemy wymienić na małe gadżety albo kosmetyki i produkty apteczne, które z definicji nie są lekami. Franczyzodawca troszczy się o posiadaczy aptek, ponieważ to dzięki nim sieć aptek się rozrasta, co gwarantuje większe pieniądze jemu samemu. W ten sposób, będąc w każdym większym mieście w naszym kraju, możemy wejść do znanej nam apteki i zostać tak samo obsłużonym.