Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Dobre strony stworzenia apteki sieciowej. Czego właściciel może oczekiwać od franczyzodawcy?

Każdy kojarzy sklepy sieciowe z modelu franczyzowego z małymi sklepami przy osiedlach, do których wpadamy na ekspresowe zakupy. Zadomowiły się w każdym – większym lub mniejszym mieście, a my zwykle jednorazowo nie zostawiamy w nich więcej niż kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Okazuje się jednak, że apteki również mogą funkcjonować w tym modelu. Jakie atuty gwarantuje ten system właścicielowi apteki?


wnętrze apteki
Author: Memorial Serra da Mesa
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie musi się on przejmować wykreowaniem swojej nowej marki na rynku i dostania się do świadomości odbiorów, ponieważ kupując franczyzę, korzysta z gotowej i rozpoznawalnej marki, którą klienci już znają i która dobrze im się kojarzy. Franczyza apteki (więcej na Nowej farmacji) wiąże się z rozpoczęciem programu sprzedażowego. System ten uzależniony jest od realizacji wytycznych programu, więc jeśli właściciel odnotowuje wysoką sprzedaż konkretnych preparatów, dobrze na tym wychodzi i układ jest bardzo atrakcyjny.

wnętrze apteki
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com
Regularnie odbywają się pomocne spotkania dla franczyzobiorców, na których właściciele są szkoleni ze sprawdzonych narzędzi sprzedażowych, oraz też standardów obsługi i z pracy z personelem. Zdobywają wówczas nową wiedzę, wyprzedzającą samodzielnych właścicieli niesieciowych aptek oraz dostają potrzebne wsparcie w rozwiązywaniu bieżących problemów. Franczyza apteki jest zawsze rozpoznawana z daleka, bo najczęściej ma charakterystyczny szyld, materiały promocyjne, a farmaceuci noszą fartuchy z logotypem.

Zainteresował Cię nasz post? Masz ochotę na więcej? Wobec tego jesteśmy tam (https://sklep.labempire.com.pl/pipety-eppendorf,2,11981) - wystarczy kliknąć w poniższy link i czytać szczegółowe wątki.

W prezencie za zakupy otrzymujemy markową reklamówkę z gadżetami noszącymi logotyp apteki, typu: notes, długopis, pudełko na leki, herbatka ziołowa. Franczyzodawca gwarantuje właścicielowi także coś, czego zwyczajny klient apteki nie dostrzega, dopóki nie zaczyna szwankować, to znaczy fachowe oprogramowanie komputerów, swoisty „system nerwowy” każdej firmy.


Z jego pomocą można kierować magazynem leków. Apteki z konkretnej sieci wprowadzają atrakcyjny dla klientów program lojalnościowy, który premiuje nasze zakupy. Zgromadzone punkty możemy wymienić na małe gadżety albo kosmetyki i produkty apteczne, które z definicji nie są lekami. Franczyzodawca troszczy się o posiadaczy aptek, ponieważ to dzięki nim sieć aptek się rozrasta, co gwarantuje większe pieniądze jemu samemu. W ten sposób, będąc w każdym większym mieście w naszym kraju, możemy wejść do znanej nam apteki i zostać tak samo obsłużonym.