Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Fajne propozycje (nie tylko plastyczne) wykorzystania przedmiotów, które każdy ma w domu.

Osoby pomysłowe znane są z tego, że potrafią dla jednej, zwyczajnej rzeczy znaleźć mnóstwo zastosowań. Koraliki czy ramki do zdjęć z makaronu, lornetki albo motyle z rolek po papierze toaletowym, woreczki gimnastyczne czy instrumenty muzyczne z użyciem ryżu, śnieg i broda i wąsy z puchatej waty... A do czego możemy wykorzystać patyki do szaszłyków?

urodziny
Author: Barney Moss
Source: http://www.flickr.com
Gdy idziemy na urodziny, zwłaszcza do małej księżniczki, zróbmy samodzielnie śliczny, kolorowy bukiet z żelków owocowych. Nie musimy wkładać wiele wysiłku by zrobić go własnoręcznie i żeby nasz podarek prezentował się efektownie. Paczuszka pastelowych pianek i opakowanie żelków w kształcie malinek (najlepiej kiedy będą w różnych kolorach) powinny wystarczyć. Do tego dołóżmy arkusz celofanu, błyszczącą tasiemkę, sztywną bibułę i coś, co posłuży za bazę. Można wykorzystać gąbkę do kompozycji kwiatowych albo przygotować okrąg wycięty z kartonu (dobrze użyć czegoś w kolorze).

Otwory można zrobić cyrklem, lecz musimy uważać, żeby nie wyszły większe niż patyczki do szaszłyków, które możesz zobaczyć tutaj witryna www.

Ten tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis (https://www.dcg.wroclaw.pl/zespol.html), a znajdziesz większą ilość podobnych danych, które również będą fascynujące.

Dobrze jest wcześniej ułożyć kompozycję ze słodyczy na talerzu, by ładnie zaplanować kolory i kształty. Żelki w żywych kolorach będą się bardzo ładnie prezentować obok białych albo pastelowych pianek typu marshmallows. Nabite na patyczki do szaszłyków słodkości umieszczamy na określonej wysokości w kole albo na gąbce do kwiatów. Uważajmy na to, aby były dość ciasno powkładane i żeby nie było widać koła. Aby bukiecik był stabilny, wszystkie wykałaczki pod kołem można dodatkowo chwycić razem. By zasłonić wszystkie patyczki używamy grubej bibuły z fantazyjnie zakręconym brzegiem, pełniącej również funkcję ozdoby.Całość zwijamy w arkusz celofanu (może być z delikatnym nadrukiem) i przewiązujemy szeroką wstążką. Patyczki do szaszłyków można wykorzystać nie tylko w pracach z dziedziny kulinarnej, lecz też artystycznej. Na drewnianej ramce do zdjęcia możemy umieścić ciasno patyczki przycięte do właściwego rozmiaru albo oryginalnie długie, lecz w ciekawym ułożeniu. Idealnie sprawdzą się również jako przestrzenne, drewniane elementy w innych pracach plastycznych. Możemy z nich zrobić zarys domku, statku pirackiego, tratwy, płotku albo latarni.

Przy tworzeniu naszych amatorskich „dzieł sztuki” ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Kiedy będziesz szukać pokrewnych informacji na temat podnoszony w niniejszym wpisie, to wejdź tu kurtki zimowe górskie - niewątpliwie te materiały też Cię zaintrygują!

Aby lepiej pracowała, warto inspirować się gotowymi pomysłami z całego świata, które można śledzić w sieci.