Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Fajne propozycje (nie tylko plastyczne) wykorzystania przedmiotów, które każdy ma w domu.

Osoby pomysłowe znane są z tego, że potrafią dla jednej, zwyczajnej rzeczy znaleźć mnóstwo zastosowań. Koraliki czy ramki do zdjęć z makaronu, lornetki albo motyle z rolek po papierze toaletowym, woreczki gimnastyczne czy instrumenty muzyczne z użyciem ryżu, śnieg i broda i wąsy z puchatej waty... A do czego możemy wykorzystać patyki do szaszłyków?


urodziny
Author: Barney Moss
Source: http://www.flickr.com
Gdy idziemy na urodziny, zwłaszcza do małej księżniczki, zróbmy samodzielnie śliczny, kolorowy bukiet z żelków owocowych. Nie musimy wkładać wiele wysiłku by zrobić go własnoręcznie i żeby nasz podarek prezentował się efektownie. Paczuszka pastelowych pianek i opakowanie żelków w kształcie malinek (najlepiej kiedy będą w różnych kolorach) powinny wystarczyć. Do tego dołóżmy arkusz celofanu, błyszczącą tasiemkę, sztywną bibułę i coś, co posłuży za bazę. Można wykorzystać gąbkę do kompozycji kwiatowych albo przygotować okrąg wycięty z kartonu (dobrze użyć czegoś w kolorze).

Otwory można zrobić cyrklem, lecz musimy uważać, żeby nie wyszły większe niż patyczki do szaszłyków, które możesz zobaczyć tutaj witryna www. Dobrze jest wcześniej ułożyć kompozycję ze słodyczy na talerzu, by ładnie zaplanować kolory i kształty. Żelki w żywych kolorach będą się bardzo ładnie prezentować obok białych albo pastelowych pianek typu marshmallows. Nabite na patyczki do szaszłyków słodkości umieszczamy na określonej wysokości w kole albo na gąbce do kwiatów. Uważajmy na to, aby były dość ciasno powkładane i żeby nie było widać koła. Aby bukiecik był stabilny, wszystkie wykałaczki pod kołem można dodatkowo chwycić razem. By zasłonić wszystkie patyczki używamy grubej bibuły z fantazyjnie zakręconym brzegiem, pełniącej również funkcję ozdoby.


Całość zwijamy w arkusz celofanu (może być z delikatnym nadrukiem) i przewiązujemy szeroką wstążką.

Publikacja, którą właśnie widzisz to nietuzinkowe źródło (https://ats-sport.pl/katowice/) informacji, ale jeśli poszukujesz podobnych danych, to kliknij tutaj.

Patyczki do szaszłyków można wykorzystać nie tylko w pracach z dziedziny kulinarnej, lecz też artystycznej. Na drewnianej ramce do zdjęcia możemy umieścić ciasno patyczki przycięte do właściwego rozmiaru albo oryginalnie długie, lecz w ciekawym ułożeniu. Idealnie sprawdzą się również jako przestrzenne, drewniane elementy w innych pracach plastycznych. Możemy z nich zrobić zarys domku, statku pirackiego, tratwy, płotku albo latarni.

Przy tworzeniu naszych amatorskich „dzieł sztuki” ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Aby lepiej pracowała, warto inspirować się gotowymi pomysłami z całego świata, które można śledzić w sieci.