Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Udało się - będziemy rodziną! Ale co dalej? Czy poradzimy sobie z totalnie nowym wyzwaniem?

Czy współczesnym rodzicom jest łatwo? Raczej tak - powie pokolenie starsze – jednorazowe pieluchy, zupki w słoiczkach, piękne ubranka, kąciki zabaw dla dzieci. Kiedyś tego nie było... Raczej nie - powie pokolenie młodsze – konserwanty w jedzeniu, chińskie produkty dla dzieci, alergie, bezstresowe wychowanie i presja bycia idealnym rodzicem. Kiedyś tego nie było... Jednak pytania o wspólne życie z dzieckiem, które zadają sobie przyszli rodzice, pozostały chyba takie same.

dziecko
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Życie staje na głowie w chwili, kiedy para dowiaduje się, że na świecie pojawi się ich upragnione dziecko. Niezależnie, czy maleństwo jest planowane, czy nie do końca. W głowie rodzi się wtedy milion pytań – komu pierwszemu powiedzieć, jak się dobrze przygotować, co można zrobić, żeby ciąża przebiegła bez problemów? Na szczęście natura daje przyszłym rodzicom sporo czasu na przemyślenie wielu spraw. Wsparcie rodziny i profesjonalna opieka lekarska pozwolą przyszłej mamie maksymalnie zadbać o siebie i nastawić umysł i ciało. Najlepiej jest owocnie spożytkować czas oczekiwania na dziecko i poświęcić go na ważne rozmowy z partnerem, co to znaczy być dobrymi rodzicami, czy maluch umocni małżeństwo i czy para będzie mogła polegać na sobie w każdej trudnej sytuacji. Po raz drugi życie stanie na głowie zaraz po porodzie kiedy nadejdzie całkowicie nowa rzeczywistość. Maleństwo będzie potrzebowało całodobowej opieki rodziców, a rodzice wzajemnej pomocy i zapewnień, że dobrze sobie radzą z nowymi obowiązkami.

Masz jeszcze sekundę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej witryny, gdzie znajdziesz pouczające wpisy - kliknij w link laryngolog kalisz.

Każdego dnia para uczy się czegoś nowego o dzieciątku i o sobie wzajemnie. Maluch, choć najmniejszy w rodzinie, przejmie rolę szefa i ustali rodzicom nowy rytm dnia. O kompromisach, wolnej sobocie czy urlopie długo nie będzie mowy. Nieprzespane noce, przeorganizowanie mieszkania, wszędobylskie produkty dla dzieci i chwilowy brak życia towarzyskiego da się we znaki, ale kolejne wspólne miesiące i lata zrekompensują te niedogodności w stu procentach - sprawdź stronę. Podglądanie rozwoju naszego maleństwa, rosnące potrzeby, pierwsze uśmiechy i słowa – dzięki temu nowe, wspólne życie będzie po prostu bogatsze i żadne małżeństwo nie zamieni go na nic innego.

Mała dziewczynka na świeżym powietrzu
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Lecz teraz przed rodzicami wejście w najtrudniejszy etap – wychowanie. I znów pojawi się szereg nurtujących pytań - czy wystarczy mądrze żyć, dawać właściwe wzorce, pozwalać dokonywać własnych wyborów, analizować je czy może stale prowadzić za rękę i pomagać? Czy postawić na bezstresowe wychowanie? Czy jednak pozwalać popełniać błędy i wyciągać wnioski czy chronić przed nimi tak długo, jak tylko się da? Wielu rodziców szuka mądrości w książkach, szuka wzorców wśród bliskich lub przyjacióła część zdaje się po prostu na siebie, swój instynkt rodzicielski i swoje obserwacje. Więcej porad dotyczących wychowania - kliknij tutaj