Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Udało się - będziemy rodziną! Ale co dalej? Czy poradzimy sobie z totalnie nowym wyzwaniem?

Czy współczesnym rodzicom jest łatwo? Raczej tak - powie pokolenie starsze – jednorazowe pieluchy, zupki w słoiczkach, piękne ubranka, kąciki zabaw dla dzieci. Kiedyś tego nie było... Raczej nie - powie pokolenie młodsze – konserwanty w jedzeniu, chińskie produkty dla dzieci, alergie, bezstresowe wychowanie i presja bycia idealnym rodzicem. Kiedyś tego nie było... Jednak pytania o wspólne życie z dzieckiem, które zadają sobie przyszli rodzice, pozostały chyba takie same.
dziecko
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Życie staje na głowie w chwili, kiedy para dowiaduje się, że na świecie pojawi się ich upragnione dziecko. Niezależnie, czy maleństwo jest planowane, czy nie do końca. W głowie rodzi się wtedy milion pytań – komu pierwszemu powiedzieć, jak się dobrze przygotować, co można zrobić, żeby ciąża przebiegła bez problemów? Na szczęście natura daje przyszłym rodzicom sporo czasu na przemyślenie wielu spraw. Wsparcie rodziny i profesjonalna opieka lekarska pozwolą przyszłej mamie maksymalnie zadbać o siebie i nastawić umysł i ciało. Najlepiej jest owocnie spożytkować czas oczekiwania na dziecko i poświęcić go na ważne rozmowy z partnerem, co to znaczy być dobrymi rodzicami, czy maluch umocni małżeństwo i czy para będzie mogła polegać na sobie w każdej trudnej sytuacji. Po raz drugi życie stanie na głowie zaraz po porodzie kiedy nadejdzie całkowicie nowa rzeczywistość. Maleństwo będzie potrzebowało całodobowej opieki rodziców, a rodzice wzajemnej pomocy i zapewnień, że dobrze sobie radzą z nowymi obowiązkami. Każdego dnia para uczy się czegoś nowego o dzieciątku i o sobie wzajemnie. Maluch, choć najmniejszy w rodzinie, przejmie rolę szefa i ustali rodzicom nowy rytm dnia. O kompromisach, wolnej sobocie czy urlopie długo nie będzie mowy. Nieprzespane noce, przeorganizowanie mieszkania, wszędobylskie produkty dla dzieci i chwilowy brak życia towarzyskiego da się we znaki, ale kolejne wspólne miesiące i lata zrekompensują te niedogodności w stu procentach - sprawdź stronę.

Jeżeli chciałbyś pogłębić zagadnienie, to zachęcamy Cię do przeczytania opisu, który ukryliśmy pod tym linkiem. Tam stale zamieszczana jest bieżąca treść.

Podglądanie rozwoju naszego maleństwa, rosnące potrzeby, pierwsze uśmiechy i słowa – dzięki temu nowe, wspólne życie będzie po prostu bogatsze i żadne małżeństwo nie zamieni go na nic innego.Mała dziewczynka na świeżym powietrzu
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com
Lecz teraz przed rodzicami wejście w najtrudniejszy etap – wychowanie. I znów pojawi się szereg nurtujących pytań - czy wystarczy mądrze żyć, dawać właściwe wzorce, pozwalać dokonywać własnych wyborów, analizować je czy może stale prowadzić za rękę i pomagać? Czy postawić na bezstresowe wychowanie? Czy jednak pozwalać popełniać błędy i wyciągać wnioski czy chronić przed nimi tak długo, jak tylko się da? Wielu rodziców szuka mądrości w książkach, szuka wzorców wśród bliskich lub przyjacióła część zdaje się po prostu na siebie, swój instynkt rodzicielski i swoje obserwacje. Więcej porad dotyczących wychowania - kliknij tutaj