Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Laserowa korekta chorób wzroku

Lasery w medycynie stosuje się w wielu sferach, poczynając od medycyny estetycznej przez chirurgię oraz okulistykę. Zaletą lasera jest znaczna precyzja oraz minimalizacja krwawienia. Laserowa korekcja wad wzroku wykorzystywana jest od paręnastu lat jako trwały sposób umożliwiający wyeliminowanie potrzeby noszenia okularów czy soczewek kontaktowych (trwała korekcja oczu).

badania okulistyczne
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Skorzystało z niej już z pomyślnością kilkanaście milionów chorych na całym świecie.

Intryguje Cię ta tematyka? Kliknij ten link i przeczytaj, jak podszedł do tego tematu inny autor w treści (http://medycynaistomatologia.pl/pulmonolog-lodz.html) swego wpisu.

Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm oraz kombinacje tychże wad koryguje wiązka lasera. Zasada jego działania oparta jest na wykorzystaniu zjawiska fotoablacji, które polega na likwidowaniu kolejnych powłok rogówki o grubości 0,5-1 mikrona. Laserowa korekta wzroku jest to precyzyjne wymodelowanie układu rogówki oczu w ten sposób, ażeby wpadające do oka promienie światła były koncentrowane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Parametry wiązki światła laserowego programowane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o dane zgromadzone w trakcie badań kwalifikacyjnych osoby chorej. Leczenie krótkowzroczności polega na spłaszczeniu, z kolei leczenie nadwzroczności na uwypukleniu centralnej części nawierzchni rogówki.Wskazania do laserowej korekty wzroku

Laserowa korekta wzroku zapewnia pełne funkcjonowanie w każdych warunkach, w tym w nocy, sprawdź korzyści: . Jest to sposób korygowania defektów wzroku w szczególności zalecana ludziom aktywnym, praktykującym sporty ekstramalne (skoki spadochronowe, jazda na rowerze, itd) jak też osobom, których wada oczu uniemożliwia uprawianie fachów wymagających niezłego widzenia, przykładowo policjantów, lotników.

To też dobry sposób osiągnięcia dobrego widzenia bez potrzeby wkładania okularów i/bądź szkieł kontaktowych dla kobiet, przykładowo zajmujących się modelingiem bądź stewardess. Laserowa korekta wzroku przeznaczona jest dla osób, które: ukończyły 21 lat i nie chcą czy nie mogą nosić okularów i/lub soczewek kontaktowych, ze stabilną skazą, to znaczy nie zmieniały mocy okularów ani szkieł kontaktowych w ostatnim roku, mających wadę widzenia w zakresie od +6 do -9 dioptrii sferycznych bądź do 6 dioptrii astygmatyzmu, w dobrym ogólnym stanie zdrowia.