Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Co zadziała na wzmocnienie stawów? Produkty dla sportowców

Osoby, które zawodowo uprawiają sport i amatorzy, jacy dużo czasu przeznaczają na treningi mają świadomość, że trzeba wzmacniać masę mięśniową i stawy oraz przeciwdziałać kontuzjom. Można to uczynić przez przyjmowanie suplementów określonych składników. Wśród ludzi uprawiających sport zawodowo istnieje przekonanie, zgodnie z jakim przyjmowanie żelatyny może być pomocne w momencie kontuzji i zmniejszyć bóle w stawach, a białko serwatkowe pomóc w budowie masy mięśniowej. Czy to jest skuteczne?
kolagen na stawy
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Teoria promująca uzupełnienie diety o codzienne porcje żelatyny zwraca uwagę na istniejące w niej białko – kolagen na stawy (obecny rownież w naszych stawach). Mądrość ludowa głosi, że zażywając kolagen w przypadku kontuzji stawów dostarczamy organizmowi odpowiedniego składnika do zregenerowania naszych stawów - warto sprawdzić na gshpolska.pl. W toku są badania, które mają udowodnić, czy spożywanie kolagenu działa korzystnie na jego odbudowanie w stawach. Pewne jest, iż zdrowe stawy to głównie dobrze zbilansowana dieta (bez niebezpiecznych tłuszczów i przetworzonych produktów) oraz odpowiednio zorganizowany trening. Nie jest pewne, czy jest jeden skuteczny produkt – kolagen na stawy, jaki przywróci im pełną sprawność. Jeżeli chodzi o białko serwatkowe, są nim zainteresowane głównie osoby trenujące sporty siłowe szczepienia kotów fitness, ponieważ występuje u nich dużo wyższe zapotrzebowanie na białko, którego nie zagwarantuje im jedzenie mięsa do każdego posiłku. Białko serwatkowe to białko naturalnie występujące w mleku i jest potrzebne do odpowiedniej regeneracji - .


Grupa ludzi regularnie uprawiająca sport jest wystawiony na niebezpieczeństwo przeciążenia i wszelkiego typu kontuzje a także szybsze „zużywanie się” stawów. Warto, by w porę zatroszczyć się o suplementację, co pozwoli stawy podbudować i zabezpieczyć.