Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Serce - co warto robić, aby utrzymać je w dobrej formie na długie lata?

To niezaprzeczalnie jeden z najistotniejszych mięśni ludzkiego ciała. Gdyby nie jego praca krew nie mogłaby docierać do tkanek.


Niestety dzisiejszych czasach na serce czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Napięcie, zła dieta, długie godziny spędzone za biurkiem – wyliczać można bez końca. Skutek? Niejedna poradnia kardiologiczna pęka w szwach. lekarze biją na alarm: w niepokojąco szybkim tempie rośnie liczba osób borykających się z chorobami wieńcowymi, nadciśnieniem lub niewydolnością krążenia. Jak się przed nimi ustrzec? Najważniejsza jest profilaktyka. Systematyczne badania to bezwzględna konieczność. Na szczęście - co warto mocno zaakcentować - w naszym kraju diagnostyka chorób naczyniowo-sercowych jest dosyć zaawansowana. Jedną z najpopularniejszych „metod” wykrywania ewentualnych „patologii” we wspomnianym obszarze stanowi bez wątpienia echokardiografia. Badanie pozwala w nieinwazyjny sposób ocenić stan serca a także dużych naczyń krwionośnych. Na ogół przeprowadza je poradnia kardiologiczna - Przychodnie Kardiologiczne.


Nie zapominajmy jednak, iż nawet najlepsza profilaktyka nie pomoże jeżeli nie zadbamy o odpowiedni tryb życia. Nie bez kozery mówi się, iż ruch to zdrowie.

Jeżeli taka problematyka Cię żywo intryguje, to bez grymaszenia kliknij tutaj - to bardzo ważna oferta, która też Cię zaciekawi!

Nadwaga sprzyja powstawaniu arteriosklerozy i znacznie zwiększa ryzyko pojawienia się wylewu mózgu.