Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Najlepsze sanatoria w Polsce

Ciechocinek to miasto i gmina w województwie kujawsko-pomorskim. Położony jest na Kujawach, w pow. aleksandrowskim. Miejscowość położona jest jest w Kotlinie Toruńskiej, w rozległej kotlinie Wisły, na lewym jej brzegu. Jest jednym z najstarszych miast na Kujawach. Pierwsze wzmianki o miejscowości datuje się na 1065 r.


Wody solankowe
Author: David Skinner
Source: http://www.flickr.com
W 1791 zamierzano zbudować tutaj warzelnie soli, albowiem na terenie Ciechocinka odnaleziono wtenczas solanki. Z roku 1829 wywodzi się pierwsza wzmianka o leczniczym działaniu miejscowych zdrojów.

Nie ma co czekać, takie niesamowite okazje należy prędko wykorzystać, więc nie wahaj się i szybko sprawdź kompletną ofertę (https://radom.centrumdemed.pl/ceny-implanty/).

Pierwsze kąpiele miały miejsce w wiekowej oberży folwarcznej na Bema. Znacznie przyśpieszyło to rozwój tejże miejscowości. Dnia 4 lutego roku 1919 Ciechocinek pozyskał prawa miasta. Ciechocinek był ważnym uzdrowiskiem w Królestwie Polskim w XIX wieku. Najogromniejszym kłopotem Ciechocinka były powodzie w 70-tych latach XX wieku, w tamtym czasie postawiono tu wodną elektrownią która pełni dodatkowo rolę retencyjnego zbiornika.

Ciechocinek nadal jest miastem o charakterze zdrojowym. W miejscowości prawie przemysł nie istnieje, znajdują się tutaj między innymi lecznice kuracyjne, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, pijalnia wód mineralnych, hotele, bistra, warzelnia soli. Część zdrojowa bogata jest w zieleń parków, kwietników oraz dywanów kwiatowych.

Czy ta tematyka Cię pasjonuje? Jeśli tak, to przejrzyj link, pod którym odnajdziesz potrzebne Ci dane - zobacz, że Cię zaciekawią na długi czas.

Bazą rozwoju są wody lecznicze, m.in.: chlorkowo-sodowe i jodkowe, które to czerpią z rozlicznych na owym obszarze zdrojów solankowych. Leczy się w tym miejscu choroby organów ruchu, gośćcowe, ortopedyczno-urazowe, układu oddechowego, choroby zwyrodnieniowe stawów oraz kręgosłupa.

seniorzy
Author: Monika Kulej
Source: BAREL POLAND
W powyższym celu stosuje się dużo zabiegów, m.in. kąpiele solankowe, bandażowania borowinowe, balneoterapie (fizykoterapia, klimatoterapia), gimnastykę jak także masaże. Jeżeli zatem zamierzasz wyjazd do sanatorium Ciechocinek - odnośnik - będzie strzałem w dziesiątkę. Znajdują się tu sanatoria: "Pod Tężniami", "Zdrowie", "Łączność", oraz Biuro Turystyczne Rejs. Ciechocinek jest też kapitalnym punktem na wczasy czy niedzielne wypady z rodzinką, bowiem znajduje się tutaj rozbudowana baza hotelowa. Przystępne położenie przy drodze A1 czyni Ciechocinek bez trudu osiągalnym punktem do odpoczynku weekendowego dla mieszkańców Gdańska, Łodzi czy Stolicy.