Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Co powinna zawierać apteczka domowa?

Apteczka domowa jest bardzo ważna, by zagwarantować bezpieczeństwo naszej rodzinie, a również gościom, którzy odwiedzają nas.


Muszą się w niej znajdować tak środki opatrunkowe, jak także farmaceutyki.
blizna
Author: Ungry Young Man
Source: http://www.flickr.com


konie
Author: Racoon
Source: Racoon


Ważny jest także sposób ich magazynowania.

Kliknij śmiało ten link i użyj informacji (http://poradniapraxis.pl/psycholog-poznan/), aby przeczytać większą ilość informacji na prezentowany w tym miejscu temat - one też Cię zaintrygują!

Należy także pamiętać, by w apteczce znajdował się przynajmniej kilkudniowy zapas leków przyjmowanych przewlekle przez domowników. Apteczka powinna znajdować się w miejscu nieosiągalnym dla dzieci. Nie powinniśmy jej też umieszczać w kuchni ani w toalecie, gdyż farmaceutyki nie mogą być magazynowane w nadto dużej temperaturze jak też wilgotności. Najodpowiedniejszym miejscem na domową apteczkę jest zamykana szafka czy szuflada w pokoju. Nadzwyczaj istotne jest, ażeby co kilka miesięcy robić przegląd przechowywanych w apteczce lekarstw i sprawdzać, czy nie są one przeterminowane. Nienadające się do konsumpcji farmaceutyki należy wyrzucać do specjalnych pojemników znajdujących się w aptekach.


Lista rzeczy, które muszą znaleźć się w apteczce domowej jest dłuższa aniżeli w przypadku apteczki podróżnej albo samochodowej.

Pragniemy Cię zachęcić do tak samo interesujących postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem naciśnij ten link (http://www.apteczka-madrali.pl/104-biegunka) i oglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Co koniecznie musi się w niej znajdować? Materiały opatrunkowe jak też środki pierwszej pomocy: gaza oraz bandaże, plastry z opatrunkiem (różnej wielkości), plastry bez opatrunku, kompresy jałowe, woda utleniona jak też gencjana.
Przydadzą się także lekarstwa o działaniu przeciwbólowym a także przeciwgorączkowym (najlepiej paracetamol, ponieważ jest on bezpieczny dla dzieci), przeciwbiegunkowe, sól fizjologiczna do przemywania oczu, środki łagodzące objawy przeziębienia (krople do nosa, pastylki do ssania łagodzące ból gardła w przypadku anginy, lek na zgagę.