Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Sposoby na prędki powrót do formy po porodzie

Dochodzenie do siebie po porodzie może trwać ok. 6 tygodni. W tym czasie powinnaś być pod kontrolą lekarza czy położnej. Idealną sytuacją jest jeżeli w tym okresie twój mąż może wziąć urlop i pozostać w domku by pomóc ci opiekować się waszym bobaskiem oraz zająć się tobą. Do pomocy można też zaangażować babcię noworodka czy kogokolwiek z bliskich ci osób, ponieważ każda pomoc w tym niełatwym okresie jest bezcenna!
dziecko
Author: Audrey Xavier Brulu
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli po powrocie z porodówki zostały ci jakieś poporodowe podkłady dla mamy mogą ci się one przydać w domku, ponieważ możesz mieć jeszcze duże krwawienia. Po kilku dniach wystarczą normalne podpaski. Sprawdź wygodne poduszki do karmienia. Karmienie noworodka piersią, bezsprzecznie jest tu elementem pożądanym, przyśpieszającym powrót do siebie, bowiem podczas gdy dziecko ssie pierś matki macica o wiele szybciej obkurcza się.
W sklepach można zakupić ogromną ilość produktów które to - czasami trudne na początku - karmienie mogą znacznie ułatwić. Są to na przykład: osłonki na piersi, laktatory, poduszki do karmienia, wkładki laktacyjne, staniki odpinane na czas karmienia, odzież do karmienia a nawet komfortowe fotele dla karmiącej mamy (osłonki na piersi w rożnych rozmiarach).

dziecko
Author: iStock
Source: iStock
Ćwiczenia fizyczne młoda mama może zacząć już na drugi dzień po porodzie natomiast w przypadku cesarskiego cięcia – tydzień po nim. Zacząć można od niezbyt forsownych ćwiczeń, bez problemu ćwiczyć można mięśnie Kegla albo mięśnie stóp. Po upływie 3 tygodni od porodu można zacząć ćwiczyć brzuch. Po sześciu tygodniach od porodu można zacząć pływanie oraz rozpocząć bardziej intensywne ćwiczenia. Jeżeli kobieta położnica zachowywać będzie wyżej wymienione zasady a potem gimnastykować się będzie regularnie i intensywnie to już wkrótce pasy ciążowe oraz ubrania ciążowe będzie mogła schować głęboko w głąb szafy albo też sprzedać i włożyć znów swoje ulubione ubrania sprzed ciąży.