Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak przygotować się do wygodnego karmienia niemowlaka, aby odbywało się to bez stresu?

Przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla maluszka jest oczywiście sprawą trudną. Dlatego chciałam przedstawić kilka rad dotyczących sprzętu do karmienia.


Rzecz jasna każda mama wie, iż najkorzystniej jest karmić dziecko piersią.
Trzeba jednakże wziąć pod uwagę to, że z jakiś powodów może się nie udać. Również mama karmiąca piersią musi mieć w domu awaryjną butelkę - na wypadek, gdyby musiała zostawić malucha na kilka godzin, kiedy to opiekun będzie je karmił odciągniętym uprzednio mlekiem.


aranżacja3
Source: lampyilampki.pl


O zakup dobrej butelki najlepiej zatroszczyć się przed porodem - aby potem w razie potrzeby nie biegać nerwowo w poszukiwaniu tej najlepiej spełniającej funkcję. Zdawało by się - banalna rzecz - butelka i już.


pomieszczenia
Author: TheUglySweaterShop.com
Source: http://www.flickr.com


Biorąc pod uwagę zmęczenie po porodzie i nieprzespanych nocach należy jednak zapewnić sobie komfort karmienia, które odbywa się kilkanaście razy dziennie.


Sama zdecydowanie rekomenduję butelki avent. Są one wzorowane na anatomii kobiecej piersi - chodzi o to, żeby karmienie było jak najbardziej naturalne, a niemowlak dał radę się łatwo przyssać. Butelki avent ułatwiają łączenie karmienia butelką z karmieniem piersią. Smoczki są szerokie, o naturalnym kształcie, płatki znajdujące się w ich środku podwyższają jego miękkość i sprężystość bez ryzyka zapadania się ścianek. Wygodny kształt umożliwia maluchowi samemu trzymanie butelki avent - pamiętajcie, że wasz maluch będzie się bardzo błyskawicznie rozwijał i już niebawem zacznie próbować sam chwytać!


Warto też zadbać o szybkie podgrzewanie pokarmu. Mając własne mleko przechowywane w lodówce bez trudu uzyskamy odpowiednią ciepłotę, kiedy z pomocą przyjdzie nam podgrzewacz do butelek avent.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to w najnowszej ofercie również znajdziesz coś, co będzie warte Twojego zainteresowania. Kliknij więc tutaj!

Istotną jego cechą jest, że pracuje szybko i równomiernie, zapobiega powstaniu zbyt ciepłych produktów. Wystarczy wybrać ustawienie, korzystając ze specjalnej tabeli, która wskaże nam ile minut zajmie proces podgrzewania. Ważne jest, aby mleka nie poddać działaniu zbyt wysokiej temperatury, co mogłoby negatywnie wpłynąć na jego jakość. Podgrzewacz do butelek avent jest odpowiedni również do rozmrażania mleka.


Dziecko rośnie, zaczynamy dawać mu inne pokarmy.
Słoiczek wyciągnięty z lodówki możemy oczywiście podgrzać w gorącej wodzie, ale podgrzewacz do butelek avent zrobi to o wiele lepiej.


Opieka nad niemowlakiem to trudne wyzwanie. Warto je sobie upraszczać przy użyciu specjalnie do tego wymyślonych narzędzi.