Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak poradzić sobie z depresją sezonową?

Depresja to choroba, o jakiej od jakiegoś czasu mówi się rzeczywiście dosyć poro. Powinniśmy jednakże pamiętać, że depresja sezonowa to schorzenie całkowicie odmienne od klasycznej wersji tej choroby. Cechują ją bowiem stany obniżonego nastroju, jakie mają miejsce wyłącznie w wyniku niedoborów światła słonecznego, jakie w Polsce da się zaobserwować w czasie zimy i jesieni. Często, depresja tego rodzaju mija razem z pojawieniem się dużej dawki promieniowania słonecznego. Jak jednakże przetrwać miesiące zimowe, jakie w Polsce trwają naprawdę dość długo? Jak walczyć z depresją sezonową?
plaza
Author: Georgie Pauwels
Source: http://www.flickr.com
Zalecana jest przede wszystkim lampa do fototerapii, jaka charakteryzuje się współcześnie dość dużym zainteresowaniem. Lampę stawia się w pomieszczeniu i wytwarza ona stosowną ilość światła w ten sposób zmniejszając niedobory. Jest tania oraz faktycznie skuteczna. Poza tym, to bardzo bezpieczna forma leczenia, gdyż nie wiąże się z pojawianiem się jakichkolwiek skutków ubocznych. Wystarczy, że osoba walcząca z depresją każdego dnia, mniej więcej przez godzinę lub dwie, będzie przebywała w sąsiedztwie lampy.

Czyżbyś czuł chęć na więcej artykułów na opracowany tu temat? Zachęcamy w takim razie do nowej strony - po prostu naciśnij to stomatolog bielsko i przeloguj się do naszego serwisu.

To, jaka powinna być odległość pomiędzy człowiekiem i lampą jest kwestią indywidualną oraz zależy od urządzenia. Każdy producent zamieszcza podobną informację na opakowaniu, toteż zanim zacznie się terapię, warto jest się z nią zapoznać. To, jak długa powinna być sesja z udziałem lampy zależy w dużej mierze od jej mocy. Im jest ona wyższa, tym mniej czasu trzeba spędzić przy urządzeniu. Warto mieć to na uwadze, kupując najbardziej funkcjonalną dla siebie lampę - najlepsze lampy na depresje.

Zakup lampy jest ściśle związany z tym, jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Należy uczciwie zastanowić się nad tym, ile czasu w ciągu dnia można poświęcić na sesję z jej udziałem. Wyłącznie regularne, codzienne sesje mogą zagwarantować satysfakcjonujące rezultaty, dlatego jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że dana osoba nie będzie mogła sobie pozwolić na długotrwałe naświetlanie, w takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup lampy o wyższej mocy. Urządzeń takiego typu jest dzisiaj na rynku rzeczywiście bardzo dużo, dzięki temu każda osoba wyszuka produkt, który spełni jej wymagania. Na uwadze warto mieć też wymagania innych członków rodziny, którzy będą lampę użytkowali (na tej stronie).