Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Ubiegaj się o odszkodowanie za opóźnienie lotu oraz uszkodzenie bagażu

Podróżując po świecie niekiedy zdarza nam się latać samolotem. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form przemieszczania się, ale nierzadko przynosi ze sobą pewnie niedogodności - może to być spóźniony lot bądź zniszczenie bagażu.

bagaże
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Kiedy zdarzy się, że nasz bagaż ulegnie uszkodzeniu bądź będzie zagubiony, od razu powinniśmy zgłosić to odpowiedzialnym za lot jednostkom. W przypadku uszkodzenia bagażu niezbędnym warunkiem będzie uzupełnienie specjalnego formularza.

Zaciekawił Cię ten post? Zatem kliknij w link do serwisu tkaniny drukowane i rozkoszuj się innymi tekstami. W razie jakichkolwiek pytań - pisz do nas.

Jeżeli walizka zostanie zniszczona, linie lotnicze z reguły proszą o podanie rachunku z nowej walizki i zwracają nam pieniądze. Trudniej jest, gdy ulegną zniszczeniu przedmioty będące w walizce, wtedy zwrot pieniędzy może odbyć się przez okazanie rachunków z kupionych rzeczy. Jeżeli ich nie mamy, linie lotnicze obliczą wartość przez wagę walizki z rzeczami. Dobrze jest więc nie zabierać ze sobą drogich przedmiotów, które szybko mogą ulegać uszkodzeniu. Gdy spotka nas odwołany lot odszkodowanie też nam się należy.

Spóźniony bądź odwołany lot niesie ze sobą mnóstwo straconego czasu na lotnisku, w niezbyt wygodnych warunkach. Jeśli lot jest opóźniony przewoźnik powinien zorganizować czekającym pasażerom posiłki a także napoje na okres oczekiwania, a jeżeli trwa to parę godzin także nocleg. Gdy w miejscu docelowym pojawimy się więcej aniżeli trzy godziny po planowanym przyjeździe można ubiegać się o zwrot kosztów u przewoźnika. W sytuacji kiedy został odwołany lot odszkodowanie może zostać nam wypłacone bądź przewoźnik może zaoferować nam lot w innym terminie.Lotnisko
Author: Nelson L.
Source: http://www.flickr.com
Zwrot kosztów możemy otrzymać także, gdy oferowane zastępcze połączenie wyjątkowo różni się od odwołanego, przykładowo w kwestii przesiadek lub też czasu podróży. Lotniska starają się jak najlepiej zadbać o klientów, którzy zmuszeni są czekać na spóźniony lub zastępczy lot.

Gdy spotyka nas sytuacja, w której zostaliśmy zmuszeni, by oczekiwać na przelot, dobrze jest starać się o odszkodowanie od przewoźnika.

Spójrz - zrobiliśmy specjalnie dla Ciebie kolejne hiperłącze do strony (http://pomocpsychologa.pl/psychoterapia-indywidualna/). Tam odkryjesz wiele rzetelnych wątków na powyższy temat.

Ważne jest jednak, żeby posiadać odpowiednie uzasadnienie i przedstawić je możliwie jak najszybciej przewoźnikowi, tak aby można było je pozytywnie rozpatrzyć i zwrócić nam koszty.