Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jedna z szlachetniejszych ras psów

Mastif tybetański jest nadzwyczaj piękną oraz niezwykle autentyczną rasą czworonogów, jego szczeniaki oceniane są jako bardzo cudowne oraz kolokwialnie pisząc urocze psiaki.
zoologiczny.sklep.pl
Author: Pets Adviser
Source: http://www.flickr.com
Sama rasa jest kwalifikowana do grupy tak zwanych molosów w typie górzystym, wyhodowana została ona w Tybecie do zapędzania zwierząt oraz stróżowania, oprócz tego w dniu dzisiejszym, hoduje się taką rasę jako psa wystawowego oraz psa policyjnego.

Szczeniaki tibetana mastiffa są pieskami o niesamowicie barwnym temperamencie, przejawiające inklinację do hegemonii. Jednocześnie, są to naprawdę miłe i skore do zabawy zwierzaki. Nawet po dłuższym czasie karmienia, nasz mastif tybetański może ukazywać ochotę na zabawę (kliknij tutaj).

Jeśli należycie podejdzie się do hodowli oraz kształcenia tego czworonoga, potrafi on być zdecydowanie łagodnym czworonogiem, dostosowującym się do poleceń, obrońcą a także ostrożnym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najbardziej inteligentnych i najbardziej bystrych ras piesków, sporadycznie przejawiającej zachowania agresywne, acz jest to jednakowoż rasa nieufna a także wyspecjalizowana w reagowaniu na ewentualne niebezpieczeństwo.

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby więc kupić sobie takiego psa, istotnie może on okazać się doskonałym oraz lojalnym przyjacielem.

Istnieje dość dużo nieścisłości na temat historii mastifa tybetańskiego. Przyczyn takiego stanu musimy poszukiwać w tym, że Tybet przez lata znajdował się w bardzo dużej izolacji od innych narodów, więc prawda nie do końca jest poznana. Jesteśmy w stanie jednakże zaprezentować najbardziej zasadne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), to znaczy psa „trzymanego na uwięzi”. Ten zwrot dość trafnie oddaje użytkowość tego psa.

Chcesz znaleźć analogiczne publikacje, jednak wszedłeś w ślepą uliczkę? Jeżeli tak, to zalecam tę stronę - naprawdę należy wziąć go pod uwagę.

W nocy bowiem chronił on zwierząt hodowlanych, natomiast podczas dnia musiał być przywiązywany, ponieważ odznaczał się znaczną agresywnością. Arystoteles przykładowo wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), jakie z Tybetu trafiły do Indii.

Tutaj znajdziesz ciekawe informacje na omawiany wątek, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (https://pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/18/).

Stamtąd szybko rozprzestrzenił się na tereny Persów.