Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Wakacje, ferie… A co wówczas z dzieckiem?

Wakacje, ferie, ale tylko dla twojej pociechy. Ty poza przykrótkim okresem wolnym od pracy jesteś zmuszona przecież chodzić do pracy. Co w taki przypadku zrobić? Są różnorodne sposoby na aktywność dziecka w tego typu czasie, lecz najkorzystniej zaplanować coś na zapas, coś pożytecznego, ale też rozrywkowego, by złączyć edukację z zabawą.
Dzieci w szkole, nauka
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Oczywiście, jeśli twoje dziecko jest już dość samodzielne i dojrzałe może zostać w domu, lecz czy to dobry zamysł? Co będzie robiło? Zaprosi przyjaciół, będą grać w gry komputerowe, oglądać telewizję, a do głowy przyjdą im durne pomysły? To wszystko jest bardzo realne, bo nastolatek musi się wyszaleć, a do głowy przychodzą mu same dziwaczne inicjatywy.Oczywiście nie ma w tym nic zdrożnego, przecież po to ma czas wolny od szkoły, aby się wyszaleć, skończył rok szkolny, w czasie, którego ciężko zakuwał na jak najwyższe oceny, a teraz musi troszkę wyluzować. Wszystko to prawda, ale bez przesady, jeśli na kilka godzin w tygodniu pójdzie na jakieś zajęcia to nic złego się nie stanie, a tym bardziej, skorzysta na tym. Czytaj więcej o ofercie zajęć na ->

W ten wakacyjny czas, im większe miasto, tym więcej ciekawego się dzieje. Organizowane są na przykład warsztaty plastyczne dla dzieci, taniec dla dzieci, gra w szachy czy zajęcia sportowe. Więcej o takich miejscach dowiesz się pod tym adresem. Tworzone są kluby, gdzie dzieci mogą rozwijać własne zainteresowania. Dobrym pomysłem jest również posłanie dziecka na jakiś wakacyjny kurs języka. Skorzysta na tym, a kiedyś ci za to podziękuje.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest rzeczywiście praktyczna oferta (https://www.varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/), dotycząca wartościowych artykułów. Poznaj ją teraz.

Pamiętaj jednak, żeby nie przedobrzyć, bo identycznie jak powinności, tak czas wolny rozwija osobowość dziecka. Dziecko musi bowiem posiadać dla siebie czas, by poznać siebie i swoje zainteresowania jeszcze bardziej dokładnie.

Jeśli te pomysły ci się nie podobają możesz zawsze zawieźć swoje dziecko na wieś, na przykład, do dziadków. Priorytetowo jest to polecane, kiedy mieszkasz w dużym mieście, a twój podopieczny ma za dużą styczność komputerem. Jeśli przychodzi ze szkoły i siada szybko do komputera, to ten wyjazd zrobi mu bardzo dobrze. Najkorzystniej, ażeby były to wakacje bez czynnego korzystania z wirtualnej sieci, chociaż w dzisiejszych czasach (smartfony, tablety) to prawie niewykonalne. Niemniej, wiejskie powietrze i trochę inny klimat to pewna odmiana, jaka wpłynie na niego pozytywnie.