Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Wakacje, ferie… A co wówczas z dzieckiem?

Wakacje, ferie, ale tylko dla twojej pociechy. Ty poza przykrótkim okresem wolnym od pracy jesteś zmuszona przecież chodzić do pracy. Co w taki przypadku zrobić? Są różnorodne sposoby na aktywność dziecka w tego typu czasie, lecz najkorzystniej zaplanować coś na zapas, coś pożytecznego, ale też rozrywkowego, by złączyć edukację z zabawą.


Dzieci w szkole, nauka
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Oczywiście, jeśli twoje dziecko jest już dość samodzielne i dojrzałe może zostać w domu, lecz czy to dobry zamysł? Co będzie robiło? Zaprosi przyjaciół, będą grać w gry komputerowe, oglądać telewizję, a do głowy przyjdą im durne pomysły? To wszystko jest bardzo realne, bo nastolatek musi się wyszaleć, a do głowy przychodzą mu same dziwaczne inicjatywy.

Oczywiście nie ma w tym nic zdrożnego, przecież po to ma czas wolny od szkoły, aby się wyszaleć, skończył rok szkolny, w czasie, którego ciężko zakuwał na jak najwyższe oceny, a teraz musi troszkę wyluzować. Wszystko to prawda, ale bez przesady, jeśli na kilka godzin w tygodniu pójdzie na jakieś zajęcia to nic złego się nie stanie, a tym bardziej, skorzysta na tym. Czytaj więcej o ofercie zajęć na ->

W ten wakacyjny czas, im większe miasto, tym więcej ciekawego się dzieje. Organizowane są na przykład warsztaty plastyczne dla dzieci, taniec dla dzieci, gra w szachy czy zajęcia sportowe. Więcej o takich miejscach dowiesz się pod tym adresem. Tworzone są kluby, gdzie dzieci mogą rozwijać własne zainteresowania. Dobrym pomysłem jest również posłanie dziecka na jakiś wakacyjny kurs języka. Skorzysta na tym, a kiedyś ci za to podziękuje. Pamiętaj jednak, żeby nie przedobrzyć, bo identycznie jak powinności, tak czas wolny rozwija osobowość dziecka. Dziecko musi bowiem posiadać dla siebie czas, by poznać siebie i swoje zainteresowania jeszcze bardziej dokładnie.

Jeśli te pomysły ci się nie podobają możesz zawsze zawieźć swoje dziecko na wieś, na przykład, do dziadków. Priorytetowo jest to polecane, kiedy mieszkasz w dużym mieście, a twój podopieczny ma za dużą styczność komputerem. Jeśli przychodzi ze szkoły i siada szybko do komputera, to ten wyjazd zrobi mu bardzo dobrze. Najkorzystniej, ażeby były to wakacje bez czynnego korzystania z wirtualnej sieci, chociaż w dzisiejszych czasach (smartfony, tablety) to prawie niewykonalne. Niemniej, wiejskie powietrze i trochę inny klimat to pewna odmiana, jaka wpłynie na niego pozytywnie.