Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak stosować leki wydawane bez recepty aby sobie nie zaszkodzić?

Lekarstwa wydawane bez przepisu medyka, inaczej OTC, są ogólnodostępne. Nie tylko w aptekach można je kupić bez najmniejszego problemu. OTC to skrót z angielskiego - Over the Counter. Pod tymże mianem kryją się farmaceutyki, które można przyjmować bez nadzoru doktora.

Pośród lekarstw wydawanych bez recepty znajdziemy farmaceutyki przeciwbólowe, tabletki nasenne i inne.

Warto obejrzeć inne nasze serwisy (https://filtrynakran.pl/filtry-prysznicowe), aby przeczytać inne interesujące informacje na analogiczny temat. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Na rynku dostępnych jest również sporo farmaceutyków tego typu, mających wyleczyć nas z grypy czy przeziębienia, oraz wiele witamin i suplementów określonych zarówno dla dzieci, seniorów jak również dla osób czynnych fizycznie czy umysłowo. Osiągalnych jest również mnóstwo preparatów ziołowych, które jednak - tak samo jak pozostałe - trzeba traktować jak medykamenty i przyjmować je zgodnie z informacją zamieszczoną na opakowaniu, bądź też zasięgnąć porady u aptekarza.

tabletki w listku
Author: Filter Forge
Source: http://www.flickr.com
Czym tak naprawdę są farmaceutyki bez recepty? Dlaczego może je nabyć każdy? Jak działają takie środki? Lekarstwa OTC są o wiele bezpieczniejsze aniżeli farmaceutyki na receptę, ponieważ są one o wiele słabsze. Dzięki temu nie wywołają one niebezpiecznych konsekwencji ubocznych. Takie pastylki bez przepisu lekarza nie powodują również uzależnienia. Niemniej jednak gros z nich pomaga tylko przy delikatnych zaburzeniach . Nie działają one jeżeli potrzebna jest specjalistyczna pomoc.

Trzeba pamiętać iż błędne jest przeświadczenie, że leki bez recepty możemy zażywać bez ograniczeń. Środki OTC, jak wspomniałam wyżej, nie wywołują niebezpiecznych efektów ubocznych. Znaczy to tym samym, że jednak pewne efekty niepożądane mogą wystąpić. Dlatego też przed zażyciem jakiegokolwiek leku musimy przeczytać szczegółowo ulotkę oraz zastosować się do zamieszczonych w niej wytycznych. Zbyt duża dawka medykamentu, miast pomóc, może zaszkodzić. Lekarstwa OTC tak samo jak te na receptę, nie mogą być stosowane przez każdego.

Kolorowe pigułki
Author: Will Thomas
Source: http://www.flickr.com
Na ulotce zawsze umieszczona jest informacja jasno określająca przeciwwskazania. Panie ciężarne jak też dzieci powinny szczególnie uważać na to, co przyjmują. Środki OTC możemy przyjmować przez ok. 5 dni. Jeśli przez ten okres dolegliwości zdrowotne nie ustąpiły, wówczas musimy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza.