Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Miej na uwadze, iż zawsze przepisy są po Twojej stronie, też jak podróżujesz. Czy znasz swoje prawa pasażera?

Każdy z nas może przekonać się o wadze jaką posiadają prawa pasażera. Co prawda, lepiej, żebyśmy nie mieli takiej okazji, bo przecież ponad wszystko liczy się komfort podróżowania, bez zbędnych kłopotów. Co jeśli faktycznie będzie musieli skorzystać ze swoich praw? Co jednak jeśli skorzystanie z naszych praw okaże się niezbędneCzym są właściwie prawa pasażera?Jakie są prawa pasażera.
wylatujący samolot
Author: William D Lukito
Source: http://www.flickr.com
Prawa pasażera to zagwarantowane prawnie niezbywalne prawa, które przysługują pasażerom środków komunikacji zbiorowejNie jest ważny typ tej komunikacji, w grę mogą wejść samochody,pociągi i samoloty. Ważnym czynnikiem jest określenie czy nasza podróż ma związek z terytorium państwa po którym się przemieszczamyGłównym celem jest tu ochrona najważniejszych praw pasażerów w sytuacji gdy trzeba ich użyćWśród nich najważniejsze to prawo do zmiany planu podróży prawo przerwania jej, prawo (usługi prawnicze częstochowa) do opieki.

pasażerowie samolotu
Author: Cha già José
Source: http://www.flickr.com
Niektóre z praw pasażera wyjaśnimy na przykładzie podróży samolotem, gdyż coraz więcej ludzi wybiera ten środek transportu (sprawdź więcej informacji na temat praw pasażera). Prawo do rekompensaty przysługuje nam gdy nie wpuszczono nas na pokład lub zmieniono nam klasę podróży na niższąMinimum praw posiadamy zwłaszcza na terenie Unii w tym również na jej lotniskachNajczęściej zdarza się odwołanie lotu.W takiej sytuacji do obowiązków przewoźnika należy wręczenie pasażerom pisemnej informacji o prawach pasażera. Polega ono na zapewnieniu przez przewoźnika wyżywienia, napojów, dwóch rozmów telefonicznych, a także maili, noclegu w hotelu i transportu z hotelu na lotniskoPomoc taka jest świadczona w zależności od czasu oczekiwania na opóźniony lot, ale prawo do noclegu przysługuje jedynie, gdy istnieje faktyczna konieczność oczekiwania na lot przez minimum jedną noc