Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jaka jest historia kung fu? Czy taka sztuka walki jest ciągle wykorzystywana?

Każda sztuka walki jest pomocna w życiu. Istnieje bardzo dużo korzyści, które wiążą się z posiadaniem takich umiejętności. Nie trzeba nawet mówić, że najbardziej znana korzyść to możliwość obronienia siebie. Za sprawą umiejętności wyprowadzania uderzeń oraz obrony przed napastnikiem, możliwe jest podjęcie próby obrony w każdej, również tej bardzo dramatycznej sytuacji. Są też rzecz jasna inne argumenty za.


kung fu
Author: Michael Cannon
Source: http://www.flickr.com
Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, a dużo osób zapomina, iż uczenie się konkretnej sztuki walki to korzyść dla całego ciała i ducha. W trakcie uczenia się danej sztuki walki przyswajamy także pewną filozofię życia, a wpływa to na większą zaradność w życiu. Jedna ze sztuk walki, która daje skuteczną obronę, a do tego pewien sposób życia, jest kung-fu. () W języku chińskim znaczy to posiadanie wysokiego poziomu umiejętności w danej dziedzinie. Zbiorczym zaś określeniem wszelkich odmian chińskiej formy walki jest wushu.

Za pośrednictwem środków masowego przekazu doszło do określonego nieporozumienia, które polega na nie używaniu pierwotnej nazwy oraz upowszechnieniu na świecie nazwy kung-fu na oznaczenie chińskich sztuk walki. Tak na prawdę nie jest całkowicie jasne, kto pierwszy opisał chińskie rodzaje walki, jako kung fu. To natomiast określenie zostało przyjęte i obowiązuje w większości krajów, również w naszym. W latach siedemdziesiątych XX wieku kung-fu stało się bardzo modne za sprawą filmów. Oczywiście sławę zyskał Bruce Lee i filmy, jak Droga Smoka lub Wejście Smoka - kungfuwarszawa.pl/.


po treningu
Author: Michael Cannon
Source: http://www.flickr.com
Obok wielu filmów fabularnych stworzono też serial telewizyjny pod tytułem Kung-fu. Co interesujące w samych Chinach takie pojecie także zaczęło mieć więcej znaczeń. Później trudno było już oddzielić sztuki walki od sportów walki. Obecnie, chociaż takie nazewnictwo nie jest do końca poprawne, używane jest powszechnie. Po prostu tak zostało przyjęte, a nowe pojęcia wprowadzałyby tylko niewskazany zamęt. Tym nazewnictwem posługują się też liczne placówki, także w Polsce jak wynajem sali gimnastycznej wrocław kung fu Warszawa. Przy tym każdy profesjonalny trener wspomnianej sztuki walki wie, jaka powinna być nazwa, zna historię samego nazewnictwa, więc w trakcie ćwiczeń można dowiadywać się coraz więcej ciekawych opowieści na temat tej formy walki. Pozwoli nam to lepiej zrozumieć, nie jedynie same zasady, co filozofie będącą jej istotną częścią.