Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Rekrutacja do przedszkoli znajdujących się we Wrocławiu

Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Znane są już kryteria rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.


Aktualnie przepisy nakazują przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania każde chętne dziecko w wieku 3-6 lat.
rekrutacja przedszkola wrocław
Author: jess csx
Source: http://www.flickr.com


Dziecko powinno mieć zapewnione miejsce w placówce oddalonej od miejsca zamieszkania maks. o 3 kilometry. Jeżeli odległość będzie większa, gmina powinna zapłacić opiekunom za przejazdy.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odsyłacz do wpisu, a poznasz informacje na omawiany temat, który z pewnością Cię zaciekawią.

Już teraz jednak można przewidzieć, iż z powodu zmian w oświacie między innymi we Wrocławiu może być trudność ze znalezieniem miejsca w przedszkolu dla każdego 3-latka. Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, iż część z dzieci została w przedszkolach. W 2017 roku w przedszkolach trzeba będzie więc pomieścić aż roczniki, a nie trzy jak wcześniej. Poza tym zapowiadają się przekształcenia w wielu placówkach z powodu likwidacji gimnazjów. Jeśli w publicznym przedszkolu nie będzie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław musiała będzie dofinansować placówkę, jaka zorganizuje u siebie brakujące miejsca. Za co przyznawane są punkty do rekrutacji do przedszkoli w 2017 roku?


salon
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław podobnie jak inne miasta przyzna najwięcej punktów dziecku, którego rodzic lub oboje rodzice pracują, prowadzą własną działalność czy studiują. Dodatkowe punkty należą się dzieciom uczęszczającym do żłobka bądź przebywającym pod opieką opiekuna dziennego.
Jednak niezależnie od punktów w pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom z rodzin wielodzietnych, dzieciom niepełnosprawnym czy posiadającym niepełnosprawnego rodzica, a także dzieciom wychowywanym przez samotnego rodzica. Jeśli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne duże miasta udostępnił elektroniczny system rekrutacji.