Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Podróż malucha na kolonie

Nie każdy ma możliwość zagwarantować dziecku zajęcie i bezpieczną rozrywkę w wakacje. Większa część opiekunów musi wykonywać pracę w czasie lata, albo wziąć kolejny urlop wypoczynkowy, by zapewnić dziecku opiekę. W takiej sytuacji wyjazd pociechy na kolonie, bądź obóz jest doskonałą możliwością, albowiem mogą bez problemu pracować w czasie kiedy ich latorośle bawią się na kolonii, albo obozie.


Namiot
Author: Oleh Slobodeniuk
Source: http://www.flickr.com
Dobrym pomysłem na odpoczynek dla dzieci jest wysłanie ich na kolonie i obozy. Potomek na tego typu wyjeździe bardzo korzysta. Naucza się przede wszystkim autonomii i śmiałości. () Do tego ćwiczy umiejętności międzyludzkie, modeluje własny charakter, sprawdza siebie, doświadcza poczucia biegłości, musi samo sobie radzić w nowym otoczeniu, w nieznanej sobie gromadzie, musi adoptować się do nowej sytuacji. Oswaja się z pozostałymi ludźmi i z nową rzeczywistością, w jakiej jest jednym z wielu.

Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo malucha. Rodzice muszą mieć pojęcie, z kim i gdzie jedzie pociecha, jakie będą warunki lokalowe, jaki jest program zajęć.
Trampolina
Author: Jeromy Shepherd
Source: http://www.flickr.com
Istotną sprawą w planowaniu wyjazdu jest zebranie jak najbardziej dokładnych danych o organizatorze kolonii, wychowawcach i miejscu, w jakim dziecko spędzać będzie czas. Najlepiej wysyłać dzieci na kolonie, czy obozy rekomendowane przez rodziców innych dzieci.

Znaczący jest również wybór stosownej formy rozrywki. Propozycji na rynku jest cała masa. Są obozy sportowe, językowe, artystyczne. Dobór kolonii zgodnej winien być wybrany z latoroślą, bo to przecież ono ma się dobrze bawić. Powinno się mieć na uwadze, że to, co nam wydaje się przyciągające, nie musi być takie dla malucha. Trzeba mieć pewność, że wyjazd będzie dla pociechy ciekawy.

Eskapady, zgadywanki, dyskoteki, włóczęgi, plażowanie, pływalnia, turnieje, gry zbiorowe i frajdy, wszędzie tutaj konieczna jest integracja i zdolność działania w grupie, jaką dzieci mogą wykorzystać w szkole i w życiu powszednim, choćby przy respektowaniu reguł jakie zakłada grupa.

Ten artykuł jest niesamowicie interesujący, nieprawdaż? Jeżeli też Twoje zdanie jest podobne, to na pewno pomocne teksty (https://www.pomoceszkolne24.pl/PLANSZE/1/162/) będą dla Ciebie potrzebne.

Warto też sprawdzić, czy realizator ma pozwolenie na funkcjonowanie, jest wiarygodny i ubezpieczony.