Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak sprawić, aby dzień pierwszej Komunii Świętej był podniosłym dniem w życiu dziecka? Jak rozwiązać nieustające problemy z wyborem sukien komunijnych?

Nie da się ukryć, że niemal dla każdego dziecka wychowywanego w wierze katolickiej dzień pierwszej Komunii Świętej na pewno jest jednym z najważniejszych dniu w całym życiu. Jeżeli Twoje dziecko teraz przygotowuje się do pierwszej Komunii, wówczas na pewno również to przeżywasz. Tymczasem trzeba sobie uzmysłowić, że dzień pierwszej Komunii to nie tylko podniosłe zdarzenie w życiu tego małego dziecka, ale także gorączkowe przygotowania na wiele miesięcy wcześniej. Jednym z najbardziej komentowanych pytań jest zazwyczaj zdecydowanie to, w jakich sukniach wystąpią dziewczyny.


zobacz
Author: flickr.com
Source: flickr.com
O ile z chłopakami nie ma praktycznie żadnego kłopotu, bo najczęściej są wystrojeni zwyczajnie w ciemne garnitury, o tyle suknie komunijne potrafią wzbudzić naprawdę wielkie emocje - nie tylko wśród dziewcząt, ale także pośród ich rodziców, szczególnie matek. Nie da się zaprzeczyć, że właściwie każda dziewczyna chciałaby być w tym dniu najpiękniejszą, a dodatkowo mieć fajniejszą sukienkę niż inne dziewczęta.

Jeżeli sądzisz, że nie ma w internecie ciekawych informacji, to przekonaj się treści, ponieważ można w nich przeczytać przyciągające uwagę dane na ciekawiący Cię temat.

Jak zapobiec takiej rywalizacji? Wszak dzień pierwszej Komunii powinien być przede wszystkim przeżyciem duchowym, a nie rewią mody. Sposobów na to jest parę, a my postaramy się pokazać najbardziej popularne z nich.

Szczególnie popularnym sposobem za zapobiegnięcie kłótniom pomiędzy dziewczynami jest niewątpliwie wypadek, kiedy wszystkie dziewczęta mają identyczne suknie komunijne (). Zazwyczaj wyboru tych sukienek dokonują rodzice w porozumieniu z kapłanem. Takie rozwiązanie zdecydowanie spowoduje, że dziewczynki nie będą się kłócić - każda z nich będzie wyglądać identycznie, dzięki czemu nie będą kłócić się o to która z nich ma ładniejszą sukienkę.


pierwsza komunia
Author: Wojciech Doganowski
Source: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie ma dodatkowo jeszcze jedną sporą zaletę - najczęściej w takich przypadkach suknie komunijne szyje się w tej samej pracowni, co pozwala na wynegocjowanie naprawdę dużych rabatów. Dzięki temu każdy z rodziców zapłaci za suknię komunijną o wiele mniej niż początkowo zakładał. W dodatku takie suknie krojone są na miarę, co daje gwarancję, że każda dziewczynka będzie wyglądała jak anioł. Jeżeli wszystkie dziewczęta wyglądają identycznie, niezwykle ładnie wygląda to także na fotografiach pamiątkowych.