Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu utrzymanie czystości smoczków i butelek jest tak ważne przy karmieniu niemowląt.

Zdecydowana większość niemowląt w pierwszym okresie życia karmiona jest w naturalny sposób, lecz z czasem zaczynają one jeść coraz więcej różnych rzeczy. A jeśli mamom zacznie brakować pokarmu, to niezbędne może być przejście na karmienie dedykowanymi mlekami, zawierającymi w swoim składzie wszystkie niezbędne substancje odżywcze.
Logopeda
Author: Kaja Kozłowska
Source: http://www.flickr.com


woreczki do sterylizacji
Author: Chang TunChiech
Source: http://www.flickr.com


Mleka tego typu daje się niemowlakom w butelkach wyposażonych w smoczek, stwierdzić wręcz można, że zestaw tego typu jest niejako symbolem pierwszych miesięcy życia.

Zapewne zaciekawi Cię ta nasza strona (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/boxby/) na ten wątek, zatem nie zwlekaj - kliknij tu i zobacz więcej na prezentowany temat.

Tak naprawdę jest zalecane, żeby dziecko karmić naturalnie najdłużej jak się da, lecz w niejednym przypadku nie jest to wykonalne, jeśli planuje się więc przejść na sztuczne karmienie, to trzeba zadbać o to, żeby było ono prawidłowe. Spore znaczenie przede wszystkim ma pokarm, jaki będzie się podawać. Przede wszystkim dostosowany on być musi do wieku malucha, producenci dokładnie o tym informują i trzeba ich przestrzegać. Dodatkowo należy używać bezpiecznych, sprawdzonych butelek i smoczków, bo źle wybrane mogą stać się powodem rozmaitych problemów.


Bardzo ważna podczas wyboru tego typu akcesoriów jest możliwość zachowania należytej higieny. Zaleca się, żeby przez pierwsze kilka miesięcy butelki i smoczki do butelek tommee tippee dokładnie sterylizować, ze względu na możliwość pojawienia się różnych problemów żołądkowych. Dzieciom nieco starszym powinno już starczyć zwykłe wyparzanie, a dopiero po dwunastu miesiącach życia można całkiem zrezygnować z tego typu zabiegów. Dlatego też zarówno butelka jak i smoczek muszą być proste do umycia, a jednocześnie odporne na działanie podwyższonej temperatury. Wyparzanie przeważnie wykonuje się zwykłą zagotowaną wodą, przelewając te rzeczy przez parę chwil. Sterylizację przeprowadzić można kilkoma różnymi sposobami.
Najbardziej popularne jest gotowanie przez kilkanaście minut, wiele osób kupuje również dedykowane sterylizatory parowe, gdyż są praktyczne w zastosowaniu. Ostatnio coraz częściej używa się także do tego celu kuchenki mikrofalowe, wystarczy kupić odpowiednie woreczki do sterylizacji, włożyć do nich smoczek i butelkę i po paru minutach wszystko jest gotowe.