Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Nakarm własnego malucha smaczną oraz pożywną kaszką

Z dodatkiem soku brzoskwiniowego, o smaku banana czy też waniliowa? Mleczna, na bazie ryżu czy może wielozbożowa? Kaszek przeznaczonych dla dzieci jest tyle, że trudno jest wybrać konkretną. Która będzie najlepsza?

Istotną kwestią jest wiek niemowlęcia. Firmy w zakresie żywienia drukują na paczce istotne dane, mówiące, od jakiego czasu można dostarczać maluchowi dany produkt. Lecz nie zawsze trzeba tej informacji bezkrytycznie ufać. Z rozszerzaniem diety nie musimy przyspieszać. Jeżeli pediatra nie nakaże by inaczej postępować, kaszkę najlepiej wprowadzać od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dozwoloną po czwartym miesiącu.

Czas na obiad
Author: picturesofyou-
Source: http://www.flickr.com
Najpierw ostrożnie wprowadźmy kaszki bezmleczne i pozbawione glutenu: kukurydziane a także ryżowe, wyłączając przy tym możliwość wystąpienia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt jesteśmy w stanie przygotować na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej.
Jeśli maluchowi spodoba się smak jego nowego posiłku, możemy wprowadzić kaszki mleczno-ryżowe, które przygotowujemy na samej wodzie. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków. Im maluch ma więcej miesięcy, tym bardziej oryginalne smaki możesz mu podawać. Około dziesiątego miesiąca możemy pokusić się o przechodzenie na kaszki pszenne i wielozbożowe, oraz pełną witamin i wartości odżywczych owsiankę.

Każdą kaszkę przygotowujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu.Jedynie dodajemy ją do płynu o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu. Wybieramy tę konsystencję, która wyjątkowo pasuje naszemu dziecku. Możemy zrobić zawiesistą papkę lub kaszkę bardziej rzadką, łatwiejszą do połknięcia. Niezależnie od konsystencji kaszkę lepiej podawać łyżeczką, a nie przez specjalny smoczek i z butelki. To zdrowsze dla zgryzu i zębów.

Nie zapominajmy, że każdy mały człowiek wymaga dostarczenia każdego dnia stosownej dawki składników odżywczych.

Czyżby artykuły zaprezentowane na tej witrynie plansze edukacyjne w pełni Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Jednak, jeśli masz ochotę więcej, to wejdź tu.

Części z nich możemy dać mu właśnie w postaci kaszki. Ich receptura opracowana jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy znakomicie znają potrzeby dziecięcych organizmów. Zaopatrując nasze pocieszy w odpowiednią porcję potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli pewność iż dajemy mu zdrowie i radosny uśmiech.