Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Wychowywanie malucha a kwestia finansowa

Wychowanie pociechy poza niepodważalną radością i spełnieniem, to również częste problemy i niepowodzenia. Jednym z nich są pieniądze, bo jak powszechnie wiadomo, pieniędzy nigdy nie jest za dużo, także dla naszych dzieci. Tymczasem kwestia finansowa jest zazwyczaj bagatelizowana, jakby nie istniała, albo jak gdyby nie można było zestawiać nasze dziecko z pieniędzmi. Powszechnie wiadomo, są sprawy bezcenne, jak miłość czy macierzyństwo, ale jest także rzeczywistość, którą regulują pieniądze.


Pokój dziecka z kolorowymi dodatkami
Author: Kids Town
Source: www.kidstown.pl
Już kiedy dziecko przychodzi na świat trzeba kupić wyprawkę. Wiadomo, łóżeczko, kocyk czy wózek to niezbędne przedmioty. Konieczne też są rożki dla dzieci, pościel, preparaty higieniczne i witaminy, przydadzą się też zabawki, te edukacyjne, jak i przyborniki. Ważne będą też zabawki bardziej do zabawy jak samochody czy lalki.

Dużym wydatkiem w tym wieku są lekarstwa. Każda pociecha musi się wychorować, jedno więcej, drugie mniej, lecz nie można wysnuć wniosku, iż jakaś pociecha jest od tego wolna. Zwyczajnie, słaby organizm dziecka jest narażony na przeciągi, zmiany temperatur, infekcje przejmowane od chorych rówieśników (na przykład) wzerówce) czy choroby rodziców. Co więcej, rodzice także się mogą zarazić od swoich dzieci, więc wtedy koszt medykamentów rośnie.

Kiedy dziecko dorasta szykują się inne wydatki. Zapisy na kursy, półkolonie, książki do szkoły, wycieczki. Apetyt wzrasta w miarę jedzenia, więc jeśli nasze dziecko jest dość ciekawskie, lubiące nowe doświadczenia możemy być pewni, iż będzie chciało spróbować wszystkiego, a my nie możemy mu w tym przeszkadzać. Często dzieci są zafascynowane nowym zjawiskiem, by po chwili przeskoczyć na inne, to naturalne, powinniśmy wykazać cierpliwość, choć niezbędna jest rozmowa o tym dlaczego tak się stało, jak się stało, dlaczego twoja pociecha już nie chce na przykład uczęszczać na kurs karate, a woli uczęszczać na lekcje pływania?

Wszystkie te wydatki to normalna konsekwencja wychowywania dziecka. Niektórych może zirytować przeliczanie wychowywania dziecka na pieniądze, lecz żyjemy w kraju, który nie rozpieszcza w tej kwestii, gdyż nie ma tak naprawdę dobrej polityki rodzinnej, więc temat ten musi się pojawiać. I pojawia się w naszych rozmowach, w myślach, jest obecny wśród małżonków, młodych rodziców, omawiany jest przez polityków i ekonomistów.

Ten artykuł przedstawia bardzo ciekawe tematy, zatem jeżeli chcesz zgłębić prezentowany temat bliżej, sprawdź również to oryginalne źródło.

Powinniśmy podejść do tego na luzie, bez poczucia winy.