Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakie kanały może oglądać nasze dziecko?

Wychowanie to niezwykle ciężki temat. Każdy z nas ma indywidualną wizję na tego typu temat. Wszyscy także boimy się tej chwili, kiedy nasze dziecko się narodzi i to naszym obowiązkiem będzie pokazać mu, jak żyć. Niekiedy zdarza się nam popełnić błąd, ale jest to na zawsze wpisane w proces wychowawczy. Nikt nie jest idealny i dlatego nie raz napotkamy na swej rodzicielskiej ścieżce sporo ostrych zakrętów.


Z pewnością wielu rodziców zastanawia się, czy dziecko może oglądać telewizję? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że w naszym obecnym świecie nie uda nam się odciąć naszych pociech od wszelkich zdobyczy techniki. I bardzo dobrze, bo nowoczesne wynalazki powstały po to, aby uprościć nam życie. Ale z drugiej strony, wiemy doskonale, że mogą stać się przyczyną niebezpiecznych uzależnień oraz schorzeń na tle nerwowym.

dziecko przed telewizorem
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Ale wystarczy mądrze wziąć się za to i nie będziemy mieli do czynienia z takimi kłopotami. W pierwszej kolejności, nasze dziecko musi dowiedzieć się, po co nam telewizor. Jeżeli wyjaśnimy mu, w jakim celu go oglądamy, dziecko nie będzie całymi godzinami koczować przed odbiornikiem. Naszym starszym pociechom udowodnijmy, że program tv oferuje mnóstwo pożytecznych propozycji, takich jak audycje przyrodnicze, czy historyczne, jak również mnóstwo kultowych filmów.

Zawsze oglądajmy telewizor z naszymi dzieciakami. Niekiedy, nawet w przyjaznych dzieciom programach mogą się pojawić okoliczności, które zaniepokoją naszego malucha. Dobrze jest być wtedy tuż obok i wyjaśnić mu całe zajście. Nie zapominajmy, że dzieci zwykle idą w ślady rodziców. Jeżeli my całymi godzinami przesiadujemy przed telewizorem, to nasze pociechy zrobią to samo.

Dlatego my również w odpowiedni sposób korzystajmy z tego wspaniałego wynalazku XX wieku.

Gdy zainteresował Cię opisywany artykuł, to kliknij na odsyłacz do strony (http://www.visaandwork.com/szkolenia-dla-pracodawcow/), jaki zaprowadzi Cię do cennej strony - ona dokładnie omawia ten temat.

Namówmy starsze dzieci na wspólne oglądanie programów informacyjnych lub filmów dokumentalnych. Później możemy z nimi porozmawiać na poruszane tam tematy. Ale jednocześnie, pokażmy pociechom, że istnieją inne, lepsze formy spędzania wolnego czasu, niż tylko przesiadywanie przed telewizorem.