Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jeżeli w naszym małżeństwie źle się dzieje, to należy iść na terapię dla par

Współcześnie ludzie żyją szybko i w sposób stosunkowo egoistyczny, dlatego też nie mają sił do naprawiania relacji.


Nadeszły takie czasy, że łatwiej bywa zakończyć związek i szukać czegoś nowego, niż starać się rozwiązywać problemy.
Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com


Ludzie są większymi egoistami, którzy stawiają swe potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się ogólna niechęć do ustępstw. Na to nakłada się szybkie życie, które sprawia, że małżonkowie rzadko spędzają ze sobą czas. I tak z reguły zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak on się skończy. Można odpuścić i każdy odejdzie w swoją stronę albo możemy walczyć o naszą miłość. Musimy podjąć trud i zapisać się na terapię. Tam pod obiektywnym okiem psychologa będziemy w stanie powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednak będziemy musieli wysłuchać również racji drugiej strony. Psycholog (PwS - psycholog dzieci) zadba o to, by podczas spotkania nie było krzyków czy wyzwisk. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze zwykle będą trafiać w same sedno. Terapia może ciągnąć się długo i powinniśmy być tego świadomym. Musimy dać sobie czas. Porozumienie może tworzyć się w bólach, ale powinniśmy podjąć ten wysiłek, w szczególności jeżeli mamy potomstwo i nie pragniemy rozbijać rodziny. Nie zapominajmy, by na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.
Powinniśmy dać także możliwość drugiej stronie, aby odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak powstaje dialog, który jest podstawą każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.