Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Ciekawe wyjazdy lastminute

Filipiny to wybrzeża i wysepki. Południe archipelagu stanowczo bardziej sprzyja fanatykom plaży i wylegiwania się w słońcu. Tysiące wysepek, niebiańskie plaże, krystalicznie czysta woda, bajecznie barwne ryby, bujne równikowe dżungle i jedni z niezwykle przyjacielskich tubylców na świecie.Wakacje Filipiny to relaks bez spalin, zgiełku i internetu, to wybrzeże z białym piachem i błękitną wodą. Społeczność żyje tempem dnia. Pobrzmiewa życiem o wschodzie słońca, i cichnie natychmiast po zachodzie. Bytność na Filipinach może stać się pięknym doświadczeniem pod warunkiem, że weźmie się pod uwagę przeważające w tamtym miejscu warunki atmosferyczne.
wakacje nad morzem
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Planując podróż na Filipiny trzeba pamiętać o sezonie monsunowym, oraz porze tajfunów. Wysepki Filipin leżą w strefie klimatycznej tropików. Z tego wynika, że nie istnieją w tamtym miejscu pory roku, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w Europie. W miejsce odmian pór roku, na Filipinach odbywa się wymiana pory monsunów i pory suchej. Klimat jest przez cały rok gorący. Na dodatek, na owych wielkościach geograficznych nie istnieją praktycznie miesięczne wahania temperatur.

Kluczowym elementem kształtującym klimat i pogodę Filipin jest wpływ morza. Trwała delikatna bryza łagodzi klimat w subtelny sposób. Dzięki temu niemal nigdy nie powstaje tak dotkliwy żar, jak to ma miejsce w różnych regionach. Wprawdzie podróż Filipiny last minute ma prawo być udany o jakiejkolwiek porze roku, to za optymalny czas na odpoczynek na wyspach uważa się miesiące od grudnia do maja. Wówczas na wyspach przeważa pora sucha.filipiny
Source: pixabay.com
Jeśli komukolwiek marzy się niebiański, tropikalny zakątek świata, to najlepsze będą wakacje Filipiny. A termin zamieszkiwania na którejś z bajkowych wysepek można założyć zgodnie z własnymi pasjami.

Na kąpiele morskie i filipiny nurkowanie najlepiej jest uplanować wakacje w porze suchej. Temperatura wody wynosi przez cały rok 26°C do 29°C. Idealne piaszczyste plaże, turkusowe laguny z niezwykle zasobnym podwodnym światem zwierząt, wspaniałe hotele, osobliwe eskapady i tajemnicze przygody pociągają turystów na Filipiny przez cały rok. Od czerwca do listopada pogoda na Filipinach znajduje się pod wpływem monsunu.