Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób należy dbać o swój słuch?

Możliwość usłyszenia wszystkiego, co dzieje się w koło nas to prawdziwy skarb. To dzięki właśnie temu zmysłowi możemy komunikować się z pozostałym osobami, mamy możliwość zdobywać wiedzę, rozwijać się czy też cieszyć muzyką lub zwyczajnie oglądać telewizję.


Preparaty medyczne
Author: Fotolia
Source: Fotolia


Niestety, wraz z biegiem czasu, słyszymy coraz słabiej.


Od ok. 30-go roku życia nasz zmysł słuchu niestety zaczyna się powoli starzeć.

Sprawdź następne podobne niezwykle cenne źródło informacji na rozważany problem - kliknij tu oraz przeczytaj więcej w tej treści (https://primaveraspa.pl/odchudzanie/oferty-specjalne/wczasy-odchudzajace-dla-mezczyzn-6dniowe/).

W miarę upływu lat umiejętność słyszenia może zatem ulec pogorszeniu wskutek sukcesywnego zaniku komórek słuchowych w ślimaku usznym. To proces w pełni naturalny, który zachodzi u każdego człowieka, zaś jego przebieg ma charakter bardzo odrębny oraz uwarunkowany od wielu czynników, takich jak choćby to, jak troszczymy się o własny słuch. Hałas to jedno z największych zagrożeń dla naszego słuchu. Z tego też powodu osoby przebywające codziennie w trudnych uwarunkowaniach akustycznych, powinny używać słuchawki ochronne. Częste słuchanie muzyki przez słuchawki, szczególnie te dokanałowe, również nie przyczynia się w sposób korzystny na zdolność słyszenia. Gwarantując właściwą opiekę uszom przed mrozem i wiatrem, zmniejsza się niebezpieczeństwo rozwinięcia się stanów zapalnych. Może on okazać się bezpośrednią przyczyną na powstanie niedosłuchu.
W zimniejsze, zimowe dni i podczas wiosennej lub jesiennej stosunkowo wietrznej pogody, nie wolno zapomnieć zatem o bardzo ciepłej czapce oraz o kapturze, a przy większym mrozie pamiętaj również o nausznikach. Nie leczone lub nie wyleczone ostatecznie infekcje uszu mogą być przyczyną powstawania ciągłych kłopotów ze słuchem, w tym również zupełnej głuchoty.


Zgiełk, który jest emitowany przez różne urządzenia gospodarstwa domowego bardzo niekorzystnie przyczyniają się na słuch, dlatego też kupując przykładowo odkurzacz, kuchenkę, pralkę czy mikser lub maszynkę do mięsa, dobrze byłoby zdecydować się na takie urządzenia, które są najcichsze. W takim celu musimy więc porównać różne towary pod względem natężenia tworzonego przez nie dźwięku, wyrażanego w decybelach.