Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Do kogo można się zgłaszać w trudnych sytuacjach życiowych?

pomoc specjalisty ds. psychologii jest zwana także poradnictwem psychologicznym, które skupia się na dbaniu o rozwojowy potencjał ludzi stosunkowo zdrowych w ich najbardziej istotnych dziedzinach życia.
psycholog
Author: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Source: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.


Psycholog, który udziela porady może oceniać, diagnozować oraz pomagać w rozwiązywaniu różnych problemów przystosowawczych, tego typu jak chociażby radzenie sobie ze stresem. Taka pomoc w większym stopniu skupia się na wzmacnianiu zasobów, zatem mocnych stron danej osoby, likwidowaniu różnorodnego typu przeszkód na drodze do rozwoju takich osób, czy też na udzielaniu wsparcia, niż na pokonywaniu zaburzeń lub deficytów będących w centrum uwagi psychologii. Psycholog, który udziela porady może również pomagać rozpoznać się w ciężkich sytuacjach pacjentów, czy przeprowadzić różnego typu testy badające dla przykładu pomoc w nabywaniu nowych zdolności czy osobowość. Chodzi tutaj przykładowo o umiejętności społeczne, asertywność lub też komunikatywność.


przejdź do...
Author: anka nevasilyeva
Source: http://www.flickr.com


Może też udzielać podpowiedzi czy też rad dotyczących zdolności rozwiązywania różnorodnych trudności. To, co niezwykle odróżnia psychologa, który udziela pomocy od takiego specjalisty w roli psychoterapeuty to fakt, że psychoterapeuta dobry psychoterapeuta poznań poradnia praxis nie powinien udzielać wskazówek wcale lub może robić to stosunkowo rzadko. Doradztwo psychologiczne jest oparte w większym stopniu na edukacji czy poradnictwie zawodowym, niż na wzorcu medycznym. Z takiego powodu o ludziach korzystających z pomocy psychologa nierzadko mówi się raczej jako o klientach, nie zaś pacjentach. Jeśli nie radzisz sobie ze zdenerwowaniem albo czujesz się zagubiony, to niezwykle przydatna może się okazać taka psychologiczna porada.
Bardzo prawdopodobne, że tylko jedno lub parę takich konsultacji mogłoby rzucić nowe światło na niełatwą sytuację. Bardzo możliwe jest również to, że psycholog zaoferuje badanie psychologiczne.