Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Obecnie znacznie częściej wyrywa się zęby mądrości, gdyż zmienia się układ szczęki współczesnego człowieka

Kiedyś ludzie jadali więcej mięsa i twardych rzeczy (dla przykładu skórkę zeschniętego chleba).


Dieta człowieka nowoczesnego wygląda jednak kompletnie inaczej.
stopy
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co


Dużo w niej miękkich produktów. Przez to spora grupa ludzi posiada kłopoty z tym, że nie mieszczą im się w jamie ustnej wszystkie zęby. Głównie chodzi o zęby mądrości.

Bez obawy - zobacz link, który prowadzi do analogicznej witryny. Znajdziesz na niej przykuwające wzrok wpisy w kontekście do przedstawianego tu tematu.

Wychodzą się one stosunkowo późno, gdyż już u pełnoletnich ludzi. I okazuje się wówczas, że nie ma raczej na nie miejsca. Rozpoczynają zatem wychodzić bokiem albo w inny dziwaczny sposób. Mogą niestety sprawiać nie wyłącznie migreny, ale groźne skrzywienie całego zgryzu. Wobec tego współcześnie poleca się ich wyrywanie, jeśli jedynie zdołają spowodować pewne problemy. By udać się do chirurga stomatologicznego, który wykona nam zabieg, powinniśmy zrobić pantomogram szczęki, czyli tak zwane panoramiczne zdjęcie rentgenowskie. Można zauważyć na nim dokładnie całe uzębienie ze wszystkimi zębami. Wtedy chirurg może dostrzec wszystkie korzenie i widzi, jak umiejscowiona jest ósemka pod dziąsłem. To niezwykle ważne, ponieważ w trakcie usuwania ósemki można uszkodzić połączenia nerwowe czy mięśnie języka. Niemniej wykwalifikowany chirurg nie będzie miał z tym żadnych problemów, gdyż będzie posiadać wykonane zdjęcie.
Tego rodzaju zdjęcie wykonuje się również u osób, które będą mieć zakładany aparat ortodontyczny. Pantomogram zębów nie jest refundowany ze środków NFZ, niemniej nie jest to droga rzecz. Samo zrobienie zdjęcia jest dosyć szybkie oraz kompletnie bezbolesne.