Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Z jakiej przyczyny mleko matki jest idealne?

Mleko matki będzie pierwszym pożywieniem z jakim Twój brzdąc będzie miał styczność. Bez wątpliwości, karmienie naturalne jest najbardziej odpowiednim sposobem odżywiania bobasów.


Nic nie dorówna mleku kobiecemu jak też jego zbawiennemu wpływowi na niemowlę. Pokarm rodzicielki to szczególna substancja, której zawartość bez ustanku się modyfikuje w okresie laktacji, dostrajając do możliwości trawiennych malucha, gwarantując mu zdrowy rozwój. Potwierdzeniem owej tezy jest fakt, że: pokarm rodzicielki, która urodziła wcześniaka, będzie zawierał więcej elektrolitów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, wspierających dojrzewanie mózgowych komórek, skład pokarmu różni się także w zależności od płci potomka - pokarm mamy, która powiła synka obejmuje więcej białka aniżeli mleko mamy, która powiła dziewczynkę. Kiedy nie możesz karmić naturalnie, zdecyduj się na dobrej jakości sztuczne mleko, przykładowo Bebilon 1.


lek
Author: Netradus
Pewnie często rozmyślałaś jaki jest skład pożywienia rodzicielki. Może to być dla Ciebie zdumieniem, ale pokarm kobiecy nie ma stałego składu. Początkowe mleko rodzicielki daleko różni się od pokarmu późnego.

Sprawdź ten odsyłacz - ta wyczerpująca treść (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-bytom/) pokaże zupełnie nową porcję materiałów na temat, który może wydać Ci się godny zgłębienia!

Dodatkowo, jest mnóstwo innych czynników, które oddziałują na skład mleka naturalnego. Przekształca się ono m.in. w zależności od: wieku bobasa.


Przez pierwsze doby po narodzinach wytwarzana jest mleko odpornościowe – pierwsze mleko rodzicielki, to lepka, lekkostrawna wydzielina, zasobna w przeciwciała jak też białka, o niskiej zawartości tłuszczu oraz dużej zawartości czynników immunologicznych. Od 7-14 dnia po narodzinach dziecka mleko początkowe ustąpi miejsca mleku przejściowemu – jest rzadsze, zabarwione na kolor pomarańczowy, ma mniej białka, jest dostatnie w laktozę.