Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jonizatory powietrza. Czy warto kupić? W jaki sposób działają?

Czy rzeczywiście pomagają dbać o ludzkie zdrowie? Czy mogą ochronić przed wirusami? Przenośne tzw. jonizatory powietrza stają się coraz to bardziej trendy.


Pytanie, czy opłaca się sprawić sobie taki jonizator.
szpital
Author: Dawtona
Source: Dawtona


Razem z modą na zdrowe życie przybyła moda na tak zwane jonizatory powietrza. Coraz to ogromniejszą wziętością cieszą się wyjątkowo pokojowe aparaty. Ich sympatycy perswadują, że dzięki nasyceniu powietrza w domu ujemnymi jonami skuteczniej możemy unikać chorób a także łatwiej będzie nam się wysypać. Jak pracuje jonizator? Jego funkcja polega na produkowaniu tak zwanych ujemnych jonów. Z jakiego powodu jest to takie istotne? Otóż przyrządy elektryczne, jakimi się otaczamy, a szczególnie komputery, generują dodatnie jony. Niektórzy nazywają to elektrosmogiem i ta nazwa ma oddać kwintesencję problemu, jakim jest bez wątpliwości nadmiar dodatnich jonów. Takowe jony przyciągają niestety bakterie, trzymają w powietrzu grzyby oraz pozostałe kłopotliwe alergeny. To powoduje, że powietrze we wnętrzach, w których długo pracują laptopy, zostaje skażone. Jony ujemne natomiast oczyszczają otoczenie. W nasyconym jonami ujemnymi powietrzu bakterie opadają na ziemię, miast trafić do naszych płuc.


Co interesujące, naturalnym jonizatorem jest zwyczajnie burza. To naturalne atmosferyczne wyładowania powodują, że atmosfera nasyca się dobroczynnymi jonami ujemnymi jak też jak tłumaczą sympatycy jonizatorów, wystarczy przypomnieć sobie, jak lekko oddycha się po wyładowaniach atmosferycznych, ażeby pojąć, jaki rezultat daje takie urządzenie.
Natomiast przeciwnicy tego rodzaju sprzętów zwracają uwagę, iż identycznie doskonale możemy regularnie wietrzyć nasze wnętrza.

Dodatkowe informacje o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnych serwisach, lecz znacząca witryna (https://aptekadziecka.pl/pol_m_TATA-2142.html) jest tylko jedyna! Sprawdź nas!

Tak także pozbywamy się z otoczenia trujących dodatnich jonów.