Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak często można zmieniać doktora rodzinnego oraz kiedy możemy zrobić to za darmo?

Jeśli mamy jakiekolwiek trudności zdrowotne, powinniśmy mieć doktora rodzinnego. W Polsce działa powszechny system opieki zdrowotnej, w jego skład wlicza się prawo do wszystkich świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej.


Taki zakres świadczeń zagwarantuje nam każda przychodnia.


gabinet dentystyczny
Author: Denis Bourez
Source: http://www.flickr.com


W zakres takich usług wchodzą wszystkie świadczenia medyczne.

Czy masz chęć zgłębić rozważany problem od innej strony? Nic prostszego - zwyczajnie kliknij ten link, gdyż więcej zobaczysz tutaj (https://klinikajurajska.pl/fizjoterapia/wady-postawy).

Mamy zapewnioną diagnostykę oraz leczenie. O tego typu świadczenia moglibyśmy ubiegać się w wybranej przez siebie przychodni. Każda osoba, której przysługują świadczenia medyczne w publicznej służbie zdrowia, może dobrać lekarza, pielęgniarkę jak również położną. Ograniczony jest dostęp do tych specjalistów, którzy zawarci są w ubezpieczeniu zdrowotnym pacjenta. Doktor pierwszego kontaktu może być zmieniony tylko 2 razy do roku. Wszystkie kolejne zmiany kosztują 80 złotych. Kiedy zmienimy miejsce zamieszkania, również usługa zmiany doktora będzie również bezpłatna.


Kiedy wybieramy doktora, musimy wypełnić deklarację, którą otrzymać można w dowolnej przychodni. Jeżeli chodzi o publiczną opiekę zdrowia, to możemy wybierać te przychodnie, jakie mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z wszystkimi szczegółami odnoszącymi się sporządzenia deklaracji można zapoznać się na stronie online NFZ-tu. Wypełniając formularz należy podać tego typu dane osobiste jak imię i nazwisko, nazwisko rodowe czy płeć ubezpieczonego. Kiedy pacjentem jest osoba, która się uczy, wtedy w formularzu powinien wypełnić ponadto numer telefonu oraz adres.
W formularzu oprócz danych osobistych ubezpieczony jest proszony o podanie informacji który raz w konkretnym roku zmienia lekarza i jaki jest wojewódzki kod oddziału NFZ. Wypełnić również należy miejsce, w którym udzielana będzie opieka zdrowotna.