Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Zmysł wzroku jest dla wszystkich ludzi niezwykle ważny - tego powodu powinniśmy o niego dbać

Częste badanie naszych oczu powinno wejść nam w nawyk, tak jak wizyty u stomatologa.


Nawet jeśli sądzimy, że z naszym wzrokiem wszystko jest w porządku i widzimy bez problemów, to musimy raz na jakiś czas to skonsultować.


Torba medyczna


ciązą
Author: Jerry Lai
Source: http://www.flickr.com
W każdym wieku bowiem mogą zacząć się kłopoty z widzeniem. U osób starszych może być to dla przykładu jaskra lub zaćma, a u dzieci coraz częstszym przypadkiem są tak zwane minusy (czyli nieprawidłowe widzenie przedmiotów, które są daleko). Powodem jest nazbyt częste ślęczenie przed tabletem albo smartfonem. Przez to do okulisty trzeba zapisywać się na częste badanie (usg barku prywatnie kraków) wzroku całymi rodzinami. Doktor zrobi podstawowe czynności: skontroluje nasz wzrok, ale też na przykład ciśnienie w gałce ocznej. Niekiedy możemy myśleć, że wszystko jest dobrze, ponieważ nic nas nie boli. Jednak jest to szkodliwe przekonanie. Jest mnóstwo chorób, które rozwijają się bezobjawowo. Musimy o tym wiedzieć. Jeśli ktoś z członków rodziny ma problemy z widzeniem, to tym bardziej rodzice muszą być ostrożni na punkcie swoich latorośli. Muszą sprawdzać czy nie wytrzeszczają oczu, gdy patrzą na przedmiot w oddali i czy nie narzekają na regularne bóle głowy. Bywają to przecież podstawowe oznaki, że ich wzrok może się psuć.


Po spotkaniu u specjalisty może stać się oczywistym, że będziemy musieli kupić oseskowi okulary. Szkrab nie powinien tego odbierać jako czegoś niedobrego. W obecnych czasach okulary są naprawdę ładne i nie ma się czego wstydzić przed znajomymi.