Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Turystyka koncertowa

Rodzime agencje koncertowe każdego roku mają coraz większą ofertę ciekawych wydarzeń. Stworzenie stadionów na piłkarskie mistrzostwa Europy dało możliwości do ściągania do Polski wielkich artystów, gromadzących na swoich koncertach kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Obiekty te powstały między innymi w stolicy, Poznaniu czy we Wrocławiu.


Strategiczne umiejscowienie tych miast zachęca muzycznych turystów do odwiedzin – do Wrocławia często zjeżdżają Niemcy i Czesi, Poznań jest muzyczną Mekką dla ludzi z północnej części kraju, a Warszawa jest chętnie odwiedzana przez obywateli krajów położonych na wschodzie. Większość ludzi przybywających na wydarzenia muzyczne, wraca jeszcze w ten sam dzień. Wielu postanawia jednak powiązać wyjazd koncertowy z turystyką.

Wrocław – miasto spotkań

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Author: Sigma International
Source: Sigma International
Dojazd do tego miasta jest niezwykle prosty – zarówno autem, jak i koleją. W mieście znajduje się również port lotniczy. Na przyjezdnych czeka wiele urokliwych miejsc wartych odwiedzin. Fontanna na pergoli, jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w tej części Europy, ogród botaniczny czy Panorama Racławicka to tylko część z oferowanych dla gości atrakcji. Jeden dzień to stanowczo zbyt krótko, żeby zwiedzić wszelkie warte zobaczenia punkty. Dlatego też Wrocław jest wyposażony w dogodną bazę miejsc noclegowych. Noclegi we Wrocławiu bywają niedrogie – jest to miasto studenckie, jest tutaj więc sporo hosteli, a na czas urlopu można wynająć tani pokój w jednym z akademików. Wrocław oprócz koncertów na stadionie piłkarskim, oferuje wiele innych sal średniej i małej wielkości.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, które serwisy są sugerowane przez inne osoby, to zobacz propozycję (http://comfortapartments.eu/apartamenty-gdynia/) na ten temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaciekawić.

Wiele z nich jest znanych na terenie Polski z bardzo dobrej akustyki.

Poznań także jest sprzyjający

Poznań jest wyposażony w większości w większe i małe sale koncertowe. Mało jest tam niestety dobrej jakości obiektów o średniej powierzchni. Organizatorzy koncertów chętnie zapowiadają tutaj duże wydarzenia. Jest to miasto najlepiej zlokalizowane dla zainteresowanych z całej Polski. Można tam też znaleźć dużo atrakcji – piękny ratusz, Stary Browar czy obiekty sakralne. Noclegi w Poznaniu, tak samo jak we Wrocławiu, nie należą do drogich. W mieście działa wiele hoteli, które służyły za bazę noclegową dla zagranicznych gości w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Znajdują się więc tutaj hotele o pełnej rozpiętości standardów.