Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Obecnie problem niepłodności obejmuje ok. 1,2-1,5 mln par w Polsce, daje to w przybliżeniu 30 tys. par każdego roku

W Polsce znajduje się kilkadziesiąt klinik zajmujących się przeprowadzaniem zapłodnienia pozaustrojowego. Osoby które zdecydują się na ten rodzaj zapłodnienia mają więc w czym wybierać.


in vitro śląsk
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR
Na dzień dzisiejszy problem niepłodności dotyczy ok. 1,2-1,5 mln par w naszym kraju. Daje to w przybliżeniu 30 tys. par rocznie, które mają wskazania do leczenia metodą in-vitro, jednakże co roku dzieci poczętych tym sposobem rodzi się tylko 5 tys.

Ciekawa wiadomość? Jeżeli tak myślisz, poza tym sprawdź ten odnośnik - znajdziesz znacznie więcej w ofercie, która tyczy się rozważanej tu problematyki.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak refundacji tego sposobu leczenia ,a także wysokie ceny kuracji - zobacz pełną ofertę na gyncentrum.pl. W przypadku, gdy jednak dysponujemy odpowiednimi środkami warto zastanowić się w jakiej placówce planujemy poddać się leczeniu. Dla ludzi szukających dobrego ośrodka do wykonania in vitro śląsk może okazać się interesującym regionem, ponieważ posiada on kilka placówek o bardzo wysokiej renomie. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż wybierając in vitro powinniśmy wykonać badania prenatalne, ponieważ w niektórych przypadkach niepłodność wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia wad genetycznych lub rozwojowych płodu. Diagnostyka prenatalna pozwala na wykluczenie nieprawidłowości i gwarantuje większy komfort psychiczny przyszłej matce. Co więcej, w sytuacji zaobserwowania jakiś nieprawidłowości można zacząć leczenie już w łonie matki. Na początku wykonuje się diagnostyki nieinwazyjne, które są całkowicie bezpieczne dla malucha, a dopiero gdy coś zaalarmuje lekarza – inwazyjne. Te badania niosą ze sobą jednak pewne ryzyko powikłań, na przykład poronienia - zerknij na info o badaniach prenatalnych.


Podsumowując, zapłodnienie pozaustrojowe jest częstokroć jedyną szansą na poczęcie dziecka dla par cierpiących na bezpłodność. Cena takiego zabiegu jest wysoka i często staje się to przeszkodą nie do pokonania, jednak nawet jeżeli dysponujemy wymaganą kwota nie mamy pewności sukcesu. U dzieci urodzonych metodą in vitro udowodniono podwyższone ryzyko pojawienia się wad rozwojowych, dlatego tak istotne jest przeprowadzanie badań prenatalnych.