Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Rozwój milusińskich – jakie zabawki są najlepsze?

Każdy tata pragnie dać swojemu dziecku wszystko to, co tylko najlepsze. To właśnie z tego powodu skrupulatnie wybierane są zabawki. Bez względu na to, jakie zabawki dla pociechy kupujemy, zawsze powinno się pamiętać przede wszystkim o tym, aby były one dopasowane do jego wieku i możliwości rozwojowych. Tylko wówczas jest cień szansy na to, że dziecko z zabawki skorzysta, a ona sama będzie stymulować jego rozwój.

klocki drewniane
Source: pixabay.com
Ogromnym hitem są ostatnio drewniane zabawki dla dzieci. Rewelacyjnie wpasowują się one w trend powrotu do natury oraz podążania za wszystkim co ekologiczne. Drewniane zabawki dla dzieci są na pewno rewelacyjnym wyborem, jeśli nie zamierzamy bombardować pociechy mnóstwem bodźców, których ono i tak nie potrafi przetworzyć. Na sklepowych półkach dostępne są przeróżne samochodziki, zabawki do pchania, a nawet puzzle z drewna. Największym hitem, który znany był już naszym rodzicom są wyprodukowane z drewna klocki. Warto pamiętać, że każde dziecko powinno takie klocki wyprodukowane z drewna - kliknij aby zobaczyć więcej; do zabawy dostać. Dzięki nim może ćwiczyć umiejętność szeregowania oraz piętrzenia, co jest niezwykle znaczące dla jego prawidłowego rozwoju poznawczego. A ten w przypadku małych dzieci jest nierozerwalnie zsynchronizowany z rozwojem fizycznym. Stawiając na zabawki drewniane, trzeba zawsze bardzo dokładnie sprawdzić, czy nie mają one najmniejszych nawet zadziorów i ostro zakończonych elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę Naprawdę skomplikowanym zagadnieniem są zabawki dla maluchów.zabawki
Source: pixabay.com
Większość rodziców kupuje zabawki interaktywne, które wydają dźwięki, ruszają się i mają wiele elementów o różnych fakturach. Tymczasem okazuje się, że takie zabawki dla maluchów nie są wcale dobrym kupnem. Zapewniają bowiem dziecku za dużo bodźców, a nierozwinięty w pełni jeszcze przecież układ poznawczy całkowicie sobie z nimi nie radzi. Poza tym należy pamiętać, że najmniejsze dzieci nawet nie potrafią rozróżniać wszystkich barw – początkowo dziecko widzi wszystko w dwóch kolorach: czarnej oraz białej. Nawet więc najbardziej kolorowa karuzela przymocowana nad łóżeczkiem nie zrobi na nim oszałamiającego wrażenia. Dobre są zabawki proste takie jak na przykład te: tutaj dowiesz się zdecydowanie więcej, które jednocześnie nie kosztują tak dużo. To wielkie ułatwienie dla rodziców.