Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak leczyć depresję sezonową?

Drażliwość, skłonność do irytacji, zmniejszenie aktywności. Niewątpliwie snujesz rozważania, czy cierpisz na depresję. Zrób więc krok we właściwą stronę i zobacz w czym rzecz. Już teraz możesz rozwiązać test depresji Burnsa, który znajdziesz choćby w sieci. Wypełnienie testu zajmuje tylko kilka chwil, po których dowiesz się czy w rzeczy samej cierpisz na depresję, a jeśli nawet, to na jakim etapie choroby się znajdujesz.
fototerapia
Jeżeli Twoje zaburzenia pojawiły się w okresie jesienno-zimowym może to być depresja sezonowa. Jej objawy występują prawie każdego dnia i ”towarzyszą” przez okres co najmniej dwóch tygodni.

Bardzo nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, aby przeczytać nasz artykuł. Jeśli czujesz ochotę na więcej, to kliknij odsyłacz (http://www.centrumcryo.pl/masaz-wroclaw/) i przenieś się do następnej strony.

Ustępują porą wiosenną lub letnią.Pomimo, że dokładne przyczyny powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, że głównym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, kości bez syntezy witaminy D byłyby kruche, cykl dobowy organizmu byłby rozregulowany, a niektóre hormony nie byłyby wydzielane. Terapia opiera się na naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym, jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia (czytaj więcej o terapii światłem).


Metoda ta przynosi zauważalne postępy (w 60-80%), a pierwsze rezultaty, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz poprawę nastroju, jesteśmy w stanie zarejestrować już po kilku dniach jej stosowania. Co więcej, fototerapia jest bezbolesna, objawy niepożądane (np.: zaczerwienienie oczu lub bóle głowy) zdarzają się bardzo rzadko i może być stosowana także w domu pod kontrolą lekarską.

fototerapia
Niekiedy słyszy się stwierdzenia, iż w leczeniu depresji sezonowej pomóc nam może wizyta w solarium. Nie jest to zgodne z prawdą, albowiem lampy w solariach nie mają działania antydepresyjnego.

Lampa do fototerapii została zaprojektowana w celu leczenia depresji sezonowej, mimo to lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest pokaźna. Lampami leczymy np. depresję sezonową, depresję niezwiązaną z sezonem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a także łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą. Zatem, dajmy się skusić na domowe słońce w środku zimy (wejdź na stronę).