Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób zadbać o sterylne powietrze w twojej sypialni.

Skład powietrza w ogóle nie jest stały. Poza tym że podstawowe jego składniki jak dwutlenek węgla czy tlen istnieją w trwałych stosunkach, to takie składniki jak tlenki siarki czy pyłki roślin występują w różnych stężeniach zależnych od pory roku.


W tym tekście skupimy uwagę na alergenach, czyli cząsteczkach białkowych. na tyle lekkich, że fruwają w powietrzu i są przez nas wchłaniane. Jak można temu przeciwdziałać w domowym zaciszu? Często w sypialni, gdzie chcemy nieskażonego natlenionego powietrza, które pomaga nam się rozluźnić
i gwarantuje stabilny sen.
dziecko spiące
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com

Główną przyczyną alergii, na które chorujemy w mieszkaniu, są mikroskopijne pajęczaki zwane popularnie roztoczami. To wciągane ich wydalin, w których istnieją białka alergenne, rozpoczyna nasze alergie. Z pomocą przychodzą ludziom kołdry antyalergiczne. Musisz sprawdzić: kołdry antyalergiczne. Zwykle są one wypełnione włóknami z polimerów, które dodatkowo nasączone są substancjami przeciw roztoczom.
Można je prać w dużych temperaturach nawet do 95 stopni, wówczas giną roztocza, a ich wydaliny zostają wypłukane z kołdry. Osoby ze słabością do alergii mogą też kupić kołdry z wełny. Każde włókno jest pokryte lanoliną, to jest naturalnym łojem zwierzęcym chroniącym kołdrę przed zabrudzeniem oraz nie pozwalającym na mnożenie się bakterii i roztoczy.
Skutecznym rozwiązaniem na kontrolę czystości powietrza, którym oddychają nasze pociechy są śpiwory dla dzieci (zobacz - jak śpiwór dla dziecka). Są one komfortowe w użyciu zarówno dla naszych dzieci jak i dla nas.


Możemy je regularnie czyścić, gdyż w odróżnieniu od kołder mieszczą się zwykle w bębnie pralki.
pościel
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com

Poza tym, o wiele prościej utrzymać go w czystości. Ze względu na mały rozmiar możemy chować go w strefie wolnym od kurzu, jak szuflada.
Niestety, z roztoczami nie da się wygrać, gdyż karmią się one naszym martwym naskórkiem.
Stale będą nam towarzyszyć w momencie odpoczynku. Pozytywna informacja jest taka, że umiemy nadzorować ich ilość poprzez zakup specjalistycznych antyalergicznych kołder oraz cotygodniową jej wymianę i odświeżanie. Dzięki tej świeżej dawki wiedzy, roztocza nie będą sprawiać nam większych problemów.