Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Początkowe znaki alergii to ważny sygnał alarmowy

Kichanie przy skoszonym sianie, pieczenie oczu po pogłaskaniu kota czy też wysypka po spożyciu niektórych potraw - wszystko to będzie objawami coraz częściej występujących alergii. Lecz specjaliści od alergii i uczuleń nie mogą marudzić na brak chorych, wręcz przeciwnie, ich liczba cały czas rośnie. Mówi się, że nawet połowa mieszkańców Polski może być na jakiś alergologiczny czynnik uczulona, a w coraz większej ich części występują objawy. Do najpowszechniejszych alergenów zalicza się pyłki traw i drzew, z tego też powodu dla wszystkich alergików wiosna to najbardziej nielubiana część roku. Ale to nie wszystko, gdyż uczulać może znacznie większa ilość czynników. Wiele osób musi unikać psów i kotów, inni z kolei nie powinni spożywać pewnych potraw albo używać kosmetyków zawierających określone substancje. Szacowane jest, że ilość wszystkich substancji uczulających sięga kilkunastu tysięcy, lecz największa grupa chorych ma problemy z pyłkami. Jeżeli więc ktoś ma objawy takie jak powtarzające się pieczenie oczu, katar czy wysypki, to musi się zbadać, czy nie jest chory. Odpowiednio wczesne zdiagnozowanie problemu daje duże szanse na przyhamowanie choroby lub nawet zupełne wyleczenie.


Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii
Author: Mike Linksvayer
Source: http://www.flickr.com
Leczeniem wszelakich uczuleń zajmują się specjaliści alergolodzy. W wielu miastach trzeba umawiać się do nich nawet rok wcześniej, ponieważ tak ogromna jest ilość chętnych. Po wstępnej rozmowie, gdy objawy będą wskazywać na możliwość uczuleń, specjalista zapewne skieruje chorego na testy alergiczne katowice. Polegają one na nakłuciu naskórka i podaniu w to miejsce alergenu, a następnie ocenienie reakcji organizmu. Jeśli w miejscu ukłucia pojawi się jakiś odczyn, to będzie to oznaczać że pacjent jest uczulony, a wielkość tego uczulenia wyznacza się mierząc szerokość plamki. Po zdiagnozowaniu, na co ktoś ma uczulenie, lekarz (badania scyntygraficzne) specjalista zaproponuje metodę leczenia - . Rzecz jasna najlepszą metodą jest unikanie alergenów, ale ciężko czasami jest uniknąć pylących roślin, gdyż wiązałoby się to z niewychodzeniem z mieszkania. Dość dobrą, ale długotrwałą metodą są zastrzyki odczulające, lecz coraz częściej lekarze stosują również biorezonans opole.