Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Rehabilitacja na grzbiecie konia

Jazda konna to nie tylko wspaniały sport oraz rekreacja. W wypadku dzieciaczków chorych może być to dodatkowo idealny sposób na rehabilitację. Koń może być dla dzieciaczków niepełnosprawnych kompanem oraz sprzymierzeńcem w ich walce z chorobom. Taka rehabilitacja zwie się hipoterapią.

Najtreściwiej charakteryzując hipoterapia jest to ogół zabiegów terapeutycznych, do jakich wykorzystuje się konia.

Hipoterapia jest zazwyczaj terapią wspomagającą pozostałe sposoby leczenia. Bezsporną zaletą hipoterapii jest jej wszechstronność.

Jeśli uważasz, że omawiany post okazał się być godny Twojej uwagi, to bez dwóch zdań warto zobaczyć tu (https://www.xrayprotect.pl/okna-rtg.html) inne tego typu materiały!

Profesjonalnie
Konie
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
prowadzona wpływa tak na sferę ruchową jak również sensualną pacjenta, a dodatkowo na jego funkcjonowanie psychiczne i społeczne.

Hipoterapia działa leczniczo na wiele sposobów, m.in. poprzez kodowanie w mózgu właściwego wzorca poruszania się miednicy w czasie chodzenia (link do witryny). Działanie to często nazywane jest "instruktażem chodzenia bez chodzenia" i stosowane jest w rehabilitacji dzieciaczków z chorobami narządu ruchu. Kolejnym pozytywem hipoterapii jest normalizacja naprężenia mięśni.Odpowiednie ułożenie na końskim grzbiecie jak też jego rytmiczne ruchy powodują, iż dochodzi do znormalizowania takiego napięcia. Trudno wyobrazić sobie by wykorzystanie jakiegokolwiek sprzętu rehabilitacyjnego tak dobrze stymulowało poczucie koordynacji jak jazda konna. Kiedy osoba jeździ na koniu ciało porusza się aż w 3 wymiarach.

Następne atuty takiej rehabilitacji to pobudzanie oraz normalizacja czucia powierzchniowego.

Zdrowe osoby są w stanie nawet wyobrazić sobie radości dziecka, dotąd poruszającego się jedynie za pomocą wózka z tego, iż siedząc na końskim grzbiecie ma możliwość wyruszyć na spacer (warto przeczytać). Kompetentnie realizowana hipoterapia w połączeniu z oddziaływaniem psychoedukacyjnym stanowi korzystny sposób wsparcia osobom doznającym zaburzeń natury psychologicznej.

Dzieci chore bardzo często oprócz cierpienia spowodowanego przez chorobę zaznają również bólu, który związany jest z poczuciem przez innych. Zamysłem tychże zajęć jest
koń
Source: flickr.com
często także to, żeby dzieci zdrowe bawiły się wespół z chorymi. Możność kontaktu z akceptującymi rówieśnikami a także dorosłymi jest atutem nie do przeceniania.

Hipoterapia może być realizowana jedynie za zgodą specjalisty, który zaświadcza o braku przeciwwskazań do tego typu terapii osoby chorej.

Nasz wpis jest dla Ciebie ciekawy? Masz ochotę na kolejne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj leczenie alkoholizmu w podany link.

Zajęcia winni prowadzić odpowiednio przygotowani do tego fachowcy z zakresu rehabilitacji, a stajnie dla koni muszą zostać należycie wyposażone.