Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Karmienie piersią a stosowanie nowoczesnych wynalazków -zobacz co jest lepsze?

Od jakiegoś czasu, w odpowiedzi na pojawienie się nowych trendów dotyczących wychowania dziecka, niezwykle dyskusyjnym tematem jest karmienie piersią. Jest to coś, co towarzyszy matkom od tysięcy lat, ale to właśnie we współczesnych czasach toczy się tak wiele dyskusji dotyczących tego, w jaki sposób, jak długo oraz gdzie powinno się, a gdzie absolutnie nie należy karmić piersią naszego malucha.


dziecko, niemowlę
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
Trudno zaprzeczyć, iż mleko matki jest niezmiernie wartościowe dla niemowlęcia, dostarcza mu wszelkich niezbędnych wartości odżywczych, a co więcej wpływa na jego system odporności. Jest bardzo wiele badań naukowych, które zdecydowanie potwierdzają związek karmienia piersią z późniejszym rozwojem i zdrowiem dziecka. To właśnie ze względu na tego rodzaju odkrycia dzisiejszy świat stara się jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby młodych matek. Coraz częściej pracodawcy umożliwiają kobietom, które nie interesuje laktator ręczny, robienie sobie co kilka godzin przerwy od pracy w celu nakarmienia dziecka, o czym możesz przeczytać- zobacz więcej. Wszelkiego typu miejsca publiczne takie jak restauracje, baseny czy nawet stacje benzynowe wydzielają specjalną przestrzeń, w której kobieta może w odosobnieniu i spokoju usiąść i zaspokoić głód swojego malucha.

Zobacz poza tym te niebanalne wskazówki (https://drewnianezabawki.com.pl/), które odnajdziesz pod tym odnośnikiem - one również opisują to zagadnienie.

Nowoczesne wychowanie oraz tak zwane rodzicielstwo bliskości bardzo dużo mówi także o tym, że smoczki dla dzieci niekorzystnie wpływają na ich przyszłe uzębienie. Osoby szerzące ten nurt proponują, aby zaspokajać oczywistą potrzebę ssania dziecka właśnie przystawiając je na moment do piersi. Jeżeli w danej sytuacji nie jest ono głodne, po prostu po paru minutach przestanie ssać i się uspokoi.


Niemowlak ze swoją siostrą
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Co wobec tego powinny zrobić matki, które nie mają możliwości codziennie co kilka godzin karmić swojego malucha? Na pewno nie powinno nas to stresować. Jeżeli nasza praca lub tryb życia nie , to nie znaczy, że jesteśmy złymi matkami. Wszystko zależy wyłącznie od naszego podejścia. Prawdą jest, iż dzisiejsza technologia przychodzi nam z pomocą, i to właśnie w tym celu został stworzony laktator ręczny, żebyśmy mogły na spokojnie przygotować dziecku pokarm na czas kiedy akurat będzie ono np. tylko pod opieką babci, bo my będziemy w pracy. Jeśli chodzi zaś o omawiane smoczki dla dzieci, to badania z nimi związane są bardzo podzielone. Nie można jednoznacznie stwierdzić jaki wpływ ma ssanie smoczka na przyszły zgryz dziecka, dlatego w tym temacie powinnyśmy kierować się naszym instynktem. Jeżeli boimy się używać smoczków i mamy możliwość zastępowania go piersią, wówczas powinnyśmy z tego skorzystać. Jeśli natomiast uważamy, iż nasze dziecko po prostu potrzebuje gumowego smoczka, bo on go najlepiej uspokaja, to się na niego zdecydujmy.


Należy pamiętać, iż niezależnie od tego, co mówią kolorowe magazyny i poradniki dla matek, to kobieta wie najlepiej co jest najlepsze dla jej dziecka. Kwestia, czy karmimy swoje maleństwo piersią, czy też serwujemy mu mleko z butelki w żaden sposób nie wpływa na to, czy jesteśmy lepszymi czy gorszymi rodzicami. Jest to nasza osobista decyzja, do której mamy całkowite prawo i właśnie tym powinnyśmy się kierować.