Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Czy możliwości na przeżycie ludzi może zależeć w niektórych sytuacjach od jednej niepozornej słomki.

Mieszkańcy Europy i krajów wysokorozwiniętych przeważnie nie mają świadomości tego, co będzie oznaczał brak wody pitnej. Fakt, zdarzają się sytuacje, że magistrala zostaje wyłączona, albo pojawi się krótka awaria, lecz wówczas można pobiec do sklepu i zakupić coś w butelce. Trochę pojęcia o tym, jak należy chronić się przed zanieczyszczoną wodą z niepewnych źródeł, mają osoby które podróżują do państw o ciepłym i gorącym klimacie.


Czysta woda
Author: Niyati Bane
Source: http://www.flickr.com
Ci, którzy przeżyli chwile grozy walcząc z tak zwaną klątwą Faraona doskonale wiedzą, że to nie będzie żart.

Ta aktualna publikacja została przygotowana wyjątkowo dla ciebie. Poznaj ją, aby pozyskać nowe informacje. Zachęcamy do nas!

Znajdujące się w wodzie bakterie i pasożyty powodują nie tylko kłopotliwe dolegliwości żołądkowe, ale przede wszystkim są groźne nawet dla życia. Coraz popularniejsze sulviwalowe wyjazdy również skłaniają ku temu, by zawczasu zakupić urządzenie które może uratować życie podczas samotnej wędrówki w miejscu, w którym nie będzie ujęć wody pitnej. Warto pamiętać, jakie są możliwości pozyskiwania wody (https://www.zdrowie-dom.pl/jonizatory-wody/85-jonizator-wody-iontech-it-750.html) zdatnej do picia. Tym bardziej, że w ostatnim czasie zdarzały się również żywiołowe klęski o taki zasięgu, że przez długotrwały brak dostępu do pitnej wody mogły stanowić zagrożenie dla życia.

Lifestraw
Source: http://aqua-life.net.pl/
Dotychczas wymyślono wiele uzdatniaczy do wody, działających w oparciu o najróżniejsze mechanizmy. Przełomowym produktem na rynku jest niewielka słomka do uzdatniania wody Lifestraw. Taką słomkę sklepy internetowe sprzedają za niecałe 150 zł. Jest to malutki zestaw filtrów włożony do niewielkiej obudowy która przypomina najzwyklejszą rurkę do popijania napojów. I taki jest również mechanizm jej działania. Zasysanie przez otwór wody bezpośrednio ze źródła powoduje przepływanie jej przez kilka filtrów o coraz mniejszej średnicy otworów, przez co ostatecznie wydostaje się niemal idealnie czysta. Zastosowanie takiego mechanizmu pozwoliło skonstruować urządzenie nie potrzebujące żadnych części zamiennych i baterii. Jest niewielkie i nadaje się bardzo dobrze do zabrania w każdą niepewną podróż, lecz może także stanowić wyposażenie domowej apteczki w przypadku nieprzewidzianych klęsk żywiołowych.